بی ام و تا سال 2022، یک شاسی بلند هیدروژنی عرضه می کند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سلول‌ های سوختی یا به بیان ساده ‌تر هیدروژن، سوخت جایگزینی است که در آینده ‌ای نه چندان دور فراگیر خواهد شد و از این رو بعضی از خودروسازان مطرح جهان در تلاش برای ساخت خودروهایی با سوخت مصرفی هیدروژن برای هوایی پاک هستند. در این میان خودروسازان مختلفی از جمله تویوتا، هوندا و یا شرکت خودروسازی هیوندای دست به کار شده و به نوبه خود محصولات هیدروژنی به بازار عرضه کرده اند، اما از جمله شرکت هایی که برای رسیدن به این فناوری تلاش می کنند، می توانیم به شرکت خودروسازی "بی ام و" اشاره داشت که پیش از این طراحی و ساخت یک نسخه هیدروژنی از خودروی "بی ام و i8" را تایید کرده بود، اما نه تنها نسخه هیدروژنی این اتومبیل به واقعیت تبدیل نشد، بلکه قرار است خودروی i8 بدون معرفی جایگزین و یا نسل جدید، خط تولید آن به طور کامل متوقف شود.

BMW i Next Hydrogen

BMW i Next Hydrogen


حال بی ام و با خودروهای شاسی بلند خود در تلاش برای رسیدن به فناوری پیشرانه های سلول سوخت هیدروژنی است و در روز گذشته تایید کرد که تا سال 2022، قصد دارد یک نسخه هیدروژنی از خودروی شاسی بلند X5 را به بازار عرضه کند. گفتنی است که پیش از این در نمایشگاه فرانکفورت 2019، شرکت خودروسازی بی ام و پیش نمایش خودروهای نسل جدید هیدروژنی خود را با نام i Next Hydrogen معرفی کرده بود و در این نسخه مفهومی، به یک سیستم محرک 369 اسب بخاری اشاره شد که تنها 3 الی 4 دقیقه زمان برای پر کردن مخزن سوخت آن نیاز است.
هنوز زمان زیادی برای توسعه نهایی و تولید اولین خودروی هیدروژنی بی ام و باقی مانده است و تا رسیدن به زمان تولید و عرضه به بازار، ممکن است تغییراتی در سیستم محرک هیدروژنی ایجاد شده و میزان خروجی قدرت آن افزایش پیدا کند، اما چیزی که اینجا مهم است، تایید نهایی بی ام و برای استفاده از سیستم های محرک هیدروژنی خواهد بود که اولین نسخه قابل عرضه آن به بازار، براساس شاسی بلند X5 توسعه پیدا کرده و قطعا در سال 2022 میلادی وارد بازار می شود.

BMW i Next Hydrogen

BMW i Next Hydrogen

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران