بازار خودرو در تعطیلی کامل

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سعید موتمنی، رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو پایتخت با اشاره به تعطیلی بازار خودرو، می گوید که در حال حاضر همه نمایشگاه‌ ها بسته است و هیچ فعالیت خرید و فروشی انجام نمی ‌شود. قیمت خودروها همان قیمت های پیش از عید است و در این شرایط هیچ فرد عاقلی به فکر خرید خودرو، جایگزین کردن خودرو یا تبدیل آن به خودروی بهتر نیست. حال هر قیمتی که این روزها برای خودروها اعلام شود، به دلیل تعطیلی بازار کاملا نادرست است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، سعید موتمنی رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو پایتخت در ادامه صحبت های خود اضافه می کند که سال گذشته فقط در اردیبهشت ‌ماه، شاهد جنب و جوش زیادی در بازار خودرو بودیم که بیشتر از همه متاثر از قیمت سازی ‌ها و افزایش قیمت ها بود، اما پس از آن با ورود نهادهای نظارتی، شاهد آرامش نسبی تا شهریورماه بودیم و پس از آن دوباره شیب افزایش کند قیمت ها آغاز شد و تا اوایل بهمن به اوج خود رسید و از اواخر بهمن دوباره کاهشی شد. به طور دقیق تر، سال گذشته بازاری برای خودرو به آن صورت وجود نداشت و تنها برچسب قیمت خودروها بود که تغییر می کرد، البته به غیر از خرید و فروش های صورت گرفته به صورت مجازی، زیرا عملا خرید و فروشی در نمایشگاه های اتومبیل صورت نمی گرفت.
این مساله موجب آسیب دیدن کسب و کار فعالان بازار به ویژه نمایشگاه دارانی شد که نمایشگاه خود را اجاره کرده اند. در شرایط فعلی و با شیوع ویروس کرونا هم اگر فعالیت اقتصادی دوباره آغاز شود، بعید به نظر می رسد کسی برای خرید و فروش خودرو مراجعه کند و پیش ‌بینی می ‌شود که این شرایط تا چند ماه آینده نیز ادامه داشته باشد.
نظرات
 
 
 
ali 1399/1/18
سلام
دوستان من که خودک آماده کردم واسه پراید 100 میلیونی.
البته پول هام هم آماده کردم.
ممنون از سایت خوبتون
رزیتا 1399/1/18
دلالها خیلی پرو شده بودن باید درس میگرفتن و حالا هم حقشونه که بشینن سماق بمکن و شاهد پرپر شدن دارایی هاشون باشن !
سناتور 1399/1/19
این دلالها و خودروسازها هر چی سرشون بیاد حقشونه باید بدتر از این بشن چون یه کارگر با این دستمزدها اصلا اگه بتونن ماشیندار بشن یا کسی به بدبختی پس انداز کنه اینا ماشین گرون بهش بدن انصاف نیست هموطن چاره فقط نخریدنه نخرید نخرید نخرید نخرید
Alireza barooti 1399/1/20
رکود یا رونق در بازار خودرو ی ایران موضوعیت ندارد و این بازار در تعیین قیمت خودرو ها و برچسبگذاری قیمتی تحت هر شرایطی (چه رکود باشد،چه رونق باشد،چه پایان سال چه . . ) مشکلات اساسی و بنیادی دارد که با هیج عقل سلیمی سازگار نیست و حتی با هدف گذاری و سیاست های کلی نظام و کشور هم متضاد است !!!
مسئولین رده پایین هم هیچ کاری از دستشون بر نیومده و نخواهد اومد !!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران