نرخ جدید عوارض آزادراه های دولتی کشور اعلام شد

اعضای شورای اقتصاد در تاریخ 21 اسفندماه سال گذشته، با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی کشور مبنی بر افزایش عوارض آزادراه های دولتی موافقت کردند. براین اساس، شورای اقتصادی با افزایش 140 درصدی عوارض آزادراه های دولتی کشور موافقت کرده است.
حال با تایید افزایش 140 درصدی عوارض آزادراه های دولتی، نرخ جدید استفاده از آنان برای سواری و خودروهای وانت به شرح زیر اعلام شده است.
- آزادراه تهران/ قم به طول 135 کیلومتر و همچنین با 6 لاین رفت و برگشت معادل 1200 تومان
- آزادراه کرج/ قزوین به طول 100 کیلومتر و همچنین با 6 لاین رفت و برگشت معادل 1200 تومان
- آزادراه بندرعباس/ بندر شعید رجایی به طول 35 کیلومتر و همچنین با 4 لاین رفت و برگشت معادل 1200 تومان
- کمربند جنوبی و غربی تبریز به طول 35 کیلومتر و همچنین با 4 لاین رفت و برگشت معادل 1200 تومان

علاوه بر این، نرخ استفاده کامیونت و مینی بوس از آزادراه های دولتی کشور معادل 2400 تومان، اتوبوس و کامیون های دو محوره معادل 3600 تومان و همچنین نرخ استفاده کامیون های سه محوره و بیشتر، معادل 4800 تومان خواهد بود.
در پایان برای کلیه آزادراه های دولتی مذکور، مصوب شده است که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تا پایان امسال، سیستم اخذ عوارض الکترونیکی در باندهای رفت و برگشت آزادراه (به غیر از یک باند ) را اجرایی کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران