رانندگان اتوبوس و مینی بوس مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند

محمد تیموری معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص برنامه های حمایتی این سازمان از رانندگان بخش حمل و نقل جاده ای مسافری اظهار داشت: سازمان راهداری به منظور حمایت از رانندگان بخش حمل و نقل جاده ای مسافری که به علت شیوع ویروس کرونا متضرر شده اند، 5 برنامه حمایتی را تدوین کرده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از صداوسیما، معاون توسعه مدیریت سازمان راهداری در ادامه افزود: در بخش مسافری بین شهری کشور 600 هزار راننده دارای کارت هوشمند فعالیت می کنند که به علت شیوع ویروس کرونا و کاهش سفرها متضرر شده اند. سازمان راهداری 5 برنامه را به منظور حمایت از رانندگان این بخش تدوین کرده است. در نخستین اقدام، با همکاری شبکه بانکی و با ابلاغ بانک مرکزی، وام های بخش حمل و نقل مسافری به مدت سه ماه معوق و مصوبه مربوط توسط بانک مرکزی به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.
تیموری در ادامه تصریح کرد: وی همچنین توسعه خدمات بیمه ای و بهره مندی رانندگان بیکار شده از بیمه بیکاری با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پرداخت تسهیلات یک تا دو میلیون تومانی به رانندگان بخش مینی بوس های بین شهری و همچنین توزیع بسته های بهداشتی و اقلام مبارزه با شیوع کرونا در پایانه ها و مراکز توزیع مسافر و بار را از دیگر برنامه های سازمان راهداری برای حمایت از رانندگان بخش حمل و نقل مسافری عنوان کرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران