سر استرلینگ ماس، اسطوره موتوراسپرت بریتانیا، در سن نود سالگی درگذشت

عکس نویسنده
امیر ابراهیمی
نویسنده
سر استرلینگ ماس، اسطوره فرمول یک، در سن نود سالگی دار فانی را وداع گفت. از وی به عنوان بزرگت‌ترین راننده تاریخ که موفق به کسب عنوان قهرمانی جهان فرمول یک نشده است، یاد می‌شود. ماس برنده شانزده مسابقه از شصت و شش مسابقه‌ای است که در آن شرکت کرده است. وی سابقه حضور در تیم‌های مرسدس، مازراتی، ونوال و تیم شخصی راب واکر را داشت. او موفق به کسب چهار مقام دومی و سه مقام سومی در رقابت‌های قهرمانی فرمول یک شده بود. در سال 1958 شاهد نزدیک‌ترین رقابت این اسطوره بزرگ بودیم که تنها با یک امتیاز رقابت قهرمانی را واگذار کرد. اما به اینکه هیچگاه قهرمان نشد، همیشه از او به عنوان یکی از قابل احترام‌ترین راننده‌های تاریخ یاد می‌شود.

سر استرلینگ ماس در رژه خودروهای جگوار

سر استرلینگ ماس در رژه خودروهای جگوار

در طول دوران درخشنده رانندگی‌اش، در رقابت‌های خودروهای اسپرت نیز موفق بود و توانست فاتح رقابت‌های 1955 میل میلیا با مرسدس-بنز 300SLR به کمک رانندگی دنیس جنکینسون شود. او همچنین در تارگو فلوریو و جام توریست پیروزی را برای مرسدس کسب تا به مرسدس در کسب قهرمانی سال خودروهای اسپرت کمک کند. قهرمانی که فقط برای سازندگان محسوب می‌شد. دوران موفق وی در این ورزش با تصادف هولناک او در مسابقه جهانی گلاور 100 در گودوود سال 1962 با خودروی لوتوس 18/21 و در سن 32 سالگی به پایان رسید. او بعدا و در رقابت‌های خودروهای تاریخی به پیست بازگشت و در نهایت به صورت رسمی در مسابقات لمان 2011 از دنیای موتوراسپرت خداحافظی کرد.

روحت شاد سر استرلینگ ماس RIP Sir Stirling Moss
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران