تشخیص تمام شدن لنت ترمز با ۴ نشانه رایج

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
یکی از قطعات مهم و حیاتی خودرو که در حفظ جان سرنشینان نقش مهمی را به عهده دارد لنت ترمز است. نحوی عملکرد این قطعه بدین صورت است که با فشردن پدال ترمز، روغن ترمز در کاسه لنت‌ها جریان پیدا می‌کند و لنت ترمز را به حرکت درمی‌آورد. این حرکت لنت ترمز، باعث ایجاد اصطکاک بین لنت و دیسک خودرو می‌شود که در نهایت از سرعت خودرو کاسته می‌شود. اما لنت ترمز نیز مانند هر قطعه ای از خودرو عمر خاصی داشته و پس از مدتی نیاز است که تعویض شود. اما نشانه های خرابی لنت ترمز چیست؟
همانطور که گفته شد لنت‌ها طول عمر یا بازه زمانی برای تعویض دارند که به شرایطی بستگی دارد. از این شرایط می‌توان به شیوه رانندگی و نحوه ترمزگیری راننده، نوع لنت، تعداد سرنشینان خودرو، نوع خودرو و محلی که در آن خودرو حرکت می‌کند اشاره کرد. به طور کلی گفته می شود در حالت عادی هر 35 تا 40 هزار کیلومتر باید لنت ترمز خودرو مورد بررسی قرار گیرد. اگر لنت ترمز خودرو در زمان مناسب جایگزین نشود خسارات جبران ناپذیر مالی و جانی به همراه خواهد داشت.
در ادامه با ما همراه باشید 4 راه تشخیص تمام شدن لنت ترمز خودرو را بشناسیم.
1. ترمز خودرو به خوبی عمل نکند یا به اصطلاح کشیده شود
2. لرزیدن پدال
3. صدای سوت لنت
4. زمانی که با ترمز گرفتن صدای خرخر به گوش برسد
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران