امکان عقب نشینی استاندارد برای تنظیم بازار خودرو

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
به نظر می رسد با افزایش قابل توجه قیمت خودرو در طی روزهای اخیر سازمان های نظارتی در خصوص اجرای استانداردهای 85 گانه کوتاه آیند.
به نقل از خودروکار، این احتمال به ویژه در خصوص خودرو پراید مطرح است چرا که با قرار گرفتن این خودرو در قله 90 میلیون تومان زمزمه های بازگشت دوباره پراید به چرخه تولید به گوش می رسد. خودرویی که با وجود نوسانات اخیر با افزایش محبوبیت نیز روبرو شده است.
با این وجود سایپا تاکید دارد که افزایش قیمت خودرو هیچ ارتباطی به خودروسازان نداشته و از سوی دلالان مدیریت می شود.
پراید خودرویی است که همواره از جانب مردم و مسئولین مورد انتقاد شدید قرار گرفته و از حداقل امکانات ایمنی برخوردار است.
گفته می شود که این خودرو در سال جاری با توقف تولید مواجه خواهد شد و هیچ خودروی دیگری نیز نمی تواند جایگزین آن شود چرا که با وجود تحریم ها و قیمت بالای ارز و مواد اولیه تمامی گزینه های جایگزین از قیمتی به مراتب بالاتر برخوردار خواهند شد.
در این شرایط و با توجه به روند افزایشی قیمت پراید معاون فروش سایپا اعلام کرده که پیشنهادهایی مبنی بر تداوم تولید پراید با هدف کنترل قیمت این خودرو مطرح شده است.
گفته هایی که چندان به مذاق استانداردها خوش نیامده است. با این حال باید منتظر ماند و دید که آیا مهلتی دوباره برای اجرای استانداردهای هشتاد و پنج گانه به خودروسازان داده می شود یا خیر؟
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران