دستورالعمل سازمان حمایت برای کنترل قیمت خودرو

عباس تابش، رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان با اشاره به تدوین دستورالعمل سازمان حمایت بنا بر دستور رییس جمهور برای کنترل و رصد قیمت بازار خودرو، اعلام کرد که روز شنبه 20 اردیبهشت ماه سازمان حمایت مصرف کنندگان در راستای کنترل قیمت خودرو در بازار، پیرو دستور رییس جمهور و وزیر صنعت در جلسه‌ ای با حضور مدیران سازمان حمایت، مواردی مربوط به چگونگی رصد بازار خودرو و جلوگیری از قیمت های نامتعارف را مورد بررسی قرار دادند.
این سازمان دستورالعملی تهیه کرده است که اجرای بخش هایی از آن نیازمند مصوبه ستاد تنظیم بازار بوده و در هفته جاری دستورالعمل سازمان حمایت برای کنترل قیمت خودرو در جلسه تنظیم بازار بررسی خواهد شد. علاوه بر این، اجرای دستورالعمل نیازمند همکاری تمام دستگاه های ذیربط و مرتبط دارد و در چند بخش، کنترل قیمت خودرو مورد رصد قرار خواهد گرفت. بخش اول را می توان عرضه عنوان کرد که در این خصوص تمامی خودروسازان و تولید کنندگان لازم است برنامه تولید امسال را به ازای هر ماه به سازمان حمایت اعلام کنند، لذا این سازمان به صورت هر سه ماه یکبار حتما میزان تولیدات را رصد کرده و در صورتی که خودروسازان به تعهدات خود عمل نکنند، با آنها برخودار خواهد شد.
عباس تابش، رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان همچنین با اشاره به تکلیف خودروسازان در برابر دلالان، اعلام کرد که خودروسازان مکلف شدند برای جلوگیری از فعالیت سوداگران و دلالان، برنامه فروش را به نحوی ارائه دهند که دسترسی سودجویان به سایت فروش از بین بروند، بنابراین مقرر شد دسترسی به سایت خودروسازان برای ثبت نام‌ ها آسان باشد و از روش های نامناسب ثبت نام پرهیز شود. برای دستیابی به این هدف طی هفته گذشته هماهنگی های لازم با خودروسازان انجام شده است.
رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان به ممنوعیت درج قیمت در آگهی فروش خودرو نیز اشاره کرد و در این خصوص افزود که شبکه های فروش چند موضوع مهم را باید مد نظر قرار دهند که اول از همه باید مطمئن شوند فرد ثبت کننده آگهی واقعا خودرویی برای فروش دارد و دوم اینکه قیمت های ارائه شده حتما باید متعارف باشد. طی نامه ای به دادستان و شورای عالی فضای مجازی، شرایط انتشار آگهی فروش خودرو از رسانه ها اعلام شده است.
در پایان عباس تابش ضمن اعلام شرایط جدید ثبت نام خرید خودرو، گفت که از این پس متقاضیان خودرو می بایست افراد بالای 18 سال و دارای گواهینامه باشند و علاوه بر این، لازم است که ثبت نام کنندگان خودرو فاقد پلاک جاری برای اتومبیل دیگری باشند که برای بررسی این موضوع از نیروی انتظامی استعلام گرفته خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران