موضوعات داغ

گزیده اخبار فرمول یک؛ 25 اردیبهشت 1399

عکس مطلب اول
لوئیس همیلتون در صدر ثروتمندترین ورزشکاران بریتانیا در سال 2020 قرار گرفته است. ارزش دارایی‌های این راننده فرمول یک در این سال 224 میلیون پوند ارزیابی شده، که 37 میلیون پوند بیشتر از سال گذشته است. درآمدهای این راننده بریتانیایی او را در لیستی قرار داده است که تنها یک ورزشکار دیگر در آن قرار دارد؛ روری مکلروی، بازیکن گلف. این ورزشکار تنها ورزشکار دیگر این لیست در بین 1000 نفر ثروتمند بریتانیاست.

پیرو فراری و متیا بینوتو

پیرو فراری و متیا بینوتو

پیرو فراری، نائب رئیس فراری، نظرات خود در مورد تمدید نکردن با سباستین فتل را بیان کرده است:
" مثل یک ازدواج است، داستانی زیبا که می‌توانست بسیار زیباتر باشد و به پایان برسد، هم از طرف فتل هم از طرف ما. ما دیگر با یکدیگر زندگی نمی‌کنیم و از یکدیگر جدا شدیم. من بسیار به سباستین اعتماد داشتم و برای او احترام زیادی قائل بودم زیرا مسابقات خیلی خوبی انجام داد. نمی‌دانم که او خودرو را درک نکرد یا ما او را، اما این چیزها اتفاق می‌افتد. الان وقت انداختن مسئولیت بر گردن کسی نیست."
پسر انزو فراری بزرگ، اشاره‌ای به راننده بعدی فراری نیز کرده است:
" من از داشتن یک راننده جوان دیگر در کنار چارلز لکلرک بسیار خوشحال خواهم بود، کسی که ما همچنان به استعداد عالی و هوش او اعتماد داریم. او (راننده بعدی) نباید جوانی باشد که تازه از فرمول دو آمده، بلکه راننده‌ای جوان با چند سال تجربه باید باشد."

پیست سیلوراستون انگلیس

پیست سیلوراستون انگلیس

در راستای بررسی تقویم مسابقات فصل 2020، مدیر اجرایی پیست سیلوراستون، استوارت پرینگل، پیشنهاد برگزاری مسابقه در جهات خلاف پیست سیلوراستون را داده است، اگر قرار باشد چند مسابقه در این پیست برگزار شود. رانندگانی مثل مکس ورشتپن و الکس آلبون حمایت خود را از چنین طرحی اعلام کرده‌اند و گفته‌اند که چالش جالبی است. اما این طرح به نظر کریستین هورنر کابوسی برای بخش تدارکات و آماده‌سازی پیست خواهد بود:
" ما در اتریش این مسئله را بررسی کردیم، اما مقدار تغییراتی که شما باید برای تامین ایمنی پیست انجام دهید بسیار زیاد است، زیرا تمامی دیواره‌ها در مکان اشتباهی قرار خواهند داشت. منظورم این است که از لحاظ فنی شما می‌توانید چنین کاری بکنید، اما حجم عظیمی از کار برای جابجایی تله‌های سنگ‌ریزه و ... خواهید داشت. اما احتمالا اتریش یکی از سر راست‌ترین پیست‌ها برای این کار است."
در این بین پیست اسپای بلژیک نیز پیشرفت زیادی در برگزاری مسابقه پشت درهای بسته کرده است و به نظر می‌رسد این پیست فعالیت خود را از تاریخ 18 ماه می از سر می‌گیرد اما برگزاری هرگونه مسابقه در آن تا 31 جولای ممنوع است. رئیس هیات مدیره این پیست، ملشیور واتله، در این خصوص می‌گوید:
" ما یک سری معیارهایی را برای برآورده کردن احکام مستقیم مسئولان برای تضمین سلامتی مشتریان، برگزار کنندگان، کارمندان و شرکای خود، در دستور کار قرار دادیم."

سیریل ابیتبول، مدیر تیم فرمول یک رنو

سیریل ابیتبول، مدیر تیم فرمول یک رنو

سیریل ابیتبول، مدیر تیم فرمول یک رنو، می‌گوید که برگزاری تعداد کمی مسابقه در فصل جاری می‌تواند ضرر بیشتری نسبت به لغو کل فصل داشته باشد. این در حالی است که رئیس فرمول یک، چیس کری، از برگزاری 15 تا 18 مسابقه صحبت می‌کند و تمام توان خود را در این مسیر قرار داده، اما پیک دوم شیوع بیماری کرونا در کشورهایی که کمی از محدودیت‌های قرنطینه‌ای خود را برداشته‌اند، می‌تواند دوباره منجر به لغو برگزاری هر رویداد ورزشی شود. وی اینگونه توضیح می‌دهد:
" ما هم بر همین اساس در حال تطبیق استراتژی خود هستیم. اگر ما می‌‌خواهیم هزینه‌های تیم‌ها و سازندگان را کاهش دهیم، باید از درآمد مطمئن شویم. ما این کار را فقط با مسابقه دادن می‌توانیم انجام دهیم. بدترین چیز از نقطه نظر اقتصادی این است که یک، دو، سه یا چهار مسابقه انجام دهیم و بعد از آن همه‌ چیز متوقف شود. اگر نمی‌توانیم شرایطی برای [برگزاری] یک فصل مهیا کنیم بهتر آن را شروع نکنیم. ما فصلی منطقی و دارای 14 یا 15 مسابقه احتیاج داریم تا بتوانیم درآمد کافی برای جبران هزینه‌ مسابقات بدست آوریم. فکر نمی‌کنم بحث بقای فرمول یک باشد. بحث این است که چند تیم می‌توانند از این بحران جان سالم به در ببرند. اخیرا مشاهده شده که یک برگزار کننده وام گرفته است تا اقتصاد خود را سر و سامان دهد و تجارتش را قدرتمندتر کند، که نشان می‌دهد همه در خطر هستند. به نظر می‌رسد سازندگان برای بنیاد این ورزش مهم‌تر هستند زیرا آن‌ها تیم‌های خصوصی را با دادن قطعات مختلف به آن‌ها، مثل موتور و سیستم فنربندی، تجهیز می‌کنند. همچنین سازندگان حامی بزرگی برای رانندگان جوان هستند و ما در حال مشاهده اعلام کنار کشیدن اسپانسرها از حمایت چنین رانندگانی هستیم. اگر اکنون سازندگان را از دست بدهیم، مشت دیگری خواهیم خورد. به عنوان یک ورزش، ما باید برای اطمینان از جان سالم به در بردن همه ده تیم فرمول یک از این بحران تلاش کنیم."
ابیتبول تایید کرد که تیم رنو از حمایت همه جانبه هیات مدیره رنو بهره می‌برد. وی گفت:
" بله. ما منظم در ارتباط هستیم، اگرچه که مشخصا مدیریت [رنو] بسیار درگیر مسائل مربوط به این بحران است. اما آن‌ها شرایط ما را درک می‌کنند."

بنا بر گزارشات اسکای، مک‌لارن در حال صحبت برای در رهن گذاشتن مقر اصلی و کلکسیون خودروهای قدیمی خود برای افزایش 275 میلیون پوندی بودجه خود است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

فیلم بررسی آریزو 6 پرو
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
مشخصات فنی خودروهای بازار

مشخصات ماشین مورد نظرتان را جستجو کنید

قیمت های جدید محصولات مدیران خودرو اعلام شد + جدول بهمن ۱۴۰۱
قیمت های جدید محصولات مدیران خودرو اعلام شد + جدول بهمن ۱۴۰۱
کپی برقی موتورسیکلت کاوازاکی Z1000 با نام k10 توسط کرمان موتور معرفی شد + عکس
کپی برقی موتورسیکلت کاوازاکی Z1000 با نام k10 توسط کرمان موتور معرفی شد + عکس
بررسی اسکوتر برقی B2، اولین ورود کرمان موتور به بازار موتورسیکلت + عکس
بررسی اسکوتر برقی B2، اولین ورود کرمان موتور به بازار موتورسیکلت + عکس
برند جتور با عرضه فیدلیتی پرستیژ در آمریکای لاتین
برند جتور با عرضه فیدلیتی پرستیژ در آمریکای لاتین
طرح فروش نقدی کراس‌اوور تیارا مکس موتور اعلام شد + جدول قیمت بهمن ماه 1401
طرح فروش نقدی کراس‌اوور تیارا مکس موتور اعلام شد + جدول قیمت بهمن ماه 1401