خریداران خودروی صفر تا 3 ماه برای فعال سازی گارانتی خودرو فرصت دارند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مهدی صادق نیارکی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ملت 3 ماهه ثبت نام کنندگان خودرو در جهت مراجعه برای فعال سازی گارنتی خودروهای صفر کیلومتر، اعلام کرد که هدف اصلی ما از انجام چنین کاری، واقعی کردن تقاضا و برقراری عدالت برای توزیع مناسب خودرو در بین مشتریان خواهد بود. پیش از این گارانتی‌ خودرو به تناسب نوع خودرو و خدماتی که از سوی شرکت های خودروسازی تعریف شده، متغیر بود که در حال حاضر قرار است که به این شرایط رسیدگی شده و ساماندهی شود، به طوری که خریداران خودروهای صفر کیلومتر در صورتی که پس از تحویل خودرو تمایل به استفاده از خدمات پس از فروش داشته باشند، تنها 3 ماه فرصت دارند تا برای فعال سازی گارانتی اتومبیل خود مراجعه کنند و پس از اتمام این مهلت، گارانتی خودروی آنان باطل خواهد شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از مهر، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه صحبت های خود با اشاره به مطرح شدن این موضوع در جلسه کمیته خودرو، اضافه می کند که این موضوع به خودروسازان ابلاغ خواهد شد و از این پس، در برگه فروش و کارتکس خودروها مستقیم اعلام خواهد شد که اگر خریداران خودرو حداکثر طی 3 ماه پس از خرید خودرو برای سرویس اولیه به نمایندگی های مجاز خودروسازان در سراسر کشور مراجعه نکنند، گارانتی اتومبیل آنان بدون هیچ بهانه ای باطل خواهد شد.
یکی دیگر از برنامه‌ های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کنترل بازار خودرو، می تواند نظارت دقیق آنان بر روی انبارهای محل نگهداری خودروها باشد که بر این اساس، تمامی انبارهای محل نگهداری خودروها باید در سامانه جامع انبارها ثبت شده و اطلاعات آنها به دقت ثبت شود. لازم به ذکر است که میزان تولید خودرو توسط شرکت های داخلی روزانه حدود 3500 الی 4000 دستگاه خواهد بود که تعداد 2000 دستگاه آن را گروه صنعتی ایران خودرو و چیزی بین 1500 تا 2000 دستگاه دیگر آن را گروه خودروسازی سایپا تولید خواهد کرد و امیدواریم که با تعریف برنامه های فروش مختلف، بتوانیم خودروهای تولید شده را به دست مصرف کنندگان واقعی برسانیم و تمام هدف وزارت صنعت، واقعی کردن تقاضای خودرو و برقراری عدالت در توزیع آن برای مصرف کنندگان واقعی خواهد بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران