تکلیف قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا مشخص شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس شورای رقابت، قیمت تمام محصولات ایران خودرو و سایپا در جلسه شورای رقابت مشخص شده است.
به نقل از تسنیم، رضا شیوا در این خصوص توضیح داد: «همان طور که پیش از این نیاز توضیح داده ایم ایران خودرو و سایپا مجوز گرفته اند که قیمت محصولات خود را به نسبت بهمن ماه سال 97 به ترتیب 10 و 23 درصد افزایش دهند.»
وی ادامه داد: «به دلیل توقف واردات خودرو برخی از محصولات این دو شرکت که انحصاری نبودند مشمول انحصار شده و باید دستورالعمل قیمت گذاری آنها هم مشخص شود. بر همین اساس در جلسه روز شنبه 27 اردیبهشت شورای رقابت برای این دسته از خودروها هم دستورالعمل قیمت گذاری تعیین شد.»
گفته می شود برای قیمت گذاری محصولاتی که مشمول بازار انحصار شده اند قیمت پایه 96 در نظر گرفته شده است.
در همین رابطه رئیس شورای رقابت توضیح داد: «شورا با محاسبه تورم سال های 97 و 98 و کسر افزایش قیمت بهمن ماه 97 از مجموع تورم دو سال 97 و 98 دستورالعمل قیمت گذاری این خودروها را تعیین و به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است.»
براساس اخبار منتشر شده به زودی جزئیات افزایش قیمت تمامی محصولات ایران خودرو و سایپا توسط ستاد تنظیم بازار اعلام خواهد شد. همچنین بررسی قیمت خودروهای چینی نیز در دستور کار قرار گرفته است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران