شورای رقابت: ما به هیچ عنوان مسئول اعلام قیمت جدید خودرو نیستیم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
صبح امروز با انتشار جداولی، قیمت جدید محصولات ایران خودرو و شرکت سایپا به نقل از شورای رقابت اعلام شد و جزییات آن را مورد بررسی قرار دادیم، اما ساعاتی قبل رضا شیوا، رئیس شورای رقابت اعلام کرد که ما به هیچ عنوان مسئول اعلام قیمت های جدید انواع خودرو نیستیم و براساس قانون دستورالعمل قیمت گذاری خودرو، شورای رقابت قیمت را تعیین کرده و در نهایت "ستاد تنظیم بازار" است که باید قیمت های جدید را به شرکت های خودروسازی اعلام کند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از پایگاه خبری تسنیم، رضا شیوا با اشاره به جدولی که صبح امروز تحت عنوان قیمت جدید اعلامی از سوی شورای رقابت برای محصولات ایران خودرو و سایپا منتشر شده بود، اعلام کرد که این جدول مربوط به بررسی های ابتدایی شورای رقابت برای تعیین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو است و قیمت نهایی برای فروش خودروسازان نخواهد بود، زیرا پس از برگزاری جلسات مختلف ستاد تنظیم بازار با اصلاحاتی همراه شده است. علاوه بر این، هزینه مالیات بر ارزش افزوده، شماره گذاری و همچنین بیمه نیز به قیمت های کارخانه ای محصولات اضافه خواهد شد که در مجموع 14 درصد هستند.
رئیس شورای رقابت در ادامه صحبت های خود اضافه کرد، بعد از جمع بندی های صورت گرفته برای تعیین قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا، مجوز افزایش قیمت 10 درصدی برای ایران خودرو و همچنین مجوز افزایش 23 درصدی قیمت محصولات سایپا نسبت به بهمن ماه سال 97 سازمان حمایت صادر شده و همچنین قرار است که به شرط رعایت وزن تیراژ، خودروسازان اجازه تغییر درصدها را برای افزایش قیمت محصولات خود داشته باشند.
رضا شیوا در پایان صحبت های خود با اشاره به این موضوع که شورای رقابت مسئول اعلام قیمت جدید خودروهای داخلی نیست، اضافه کرد که شورای رقابت براساس قانون دستورالعمل قیمت گذاری خودرو، قیمت جدید خودروهای داخلی را تعیین کرده است و در پایان لازم است که ستاد تنظیم بازار قیمت های جدید و نهایی را به خودروسازان اعلام کند.

نظرات
 
 
 
zak2012 1399/2/31
پس برای چی حقوق میگیرین ؟؟ و فلسفه وجودیتون چیه ؟
دکتر 1399/3/2
شما میگی جمعا 14 درصد اضافه میشه من میگم 20 درصدم که اضافه بشه قیمت پراید میشه 43 تومن همین الان با 80 تومنم پراید بهت نمیدن این چه نوع قیمت گذاریه اخه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران