کیا نام اپتیما را تغییر خواهد داد؛ نام جدید برای سدان پرفروش خودروساز کره‌ای

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
وقتی که سال گذشته نسل جدید خودروی سدان "کیا اپتیما" معرفی شد، مقامات کیا اعلام کردند که این خودرو در بازار ایالات متحده آمریکا ممکن است با یکسری تغییرات به بازار عرضه شود و حال باتوجه به اقدامات اخیر این خودروساز کره ای، به نظر می رسد که کنار گذاشتن نام "اپتیما" در ایالات متحده آمریکا جدی بوده و این خودروی سدان در نسل جدید خود قرار است که با نام K5 در بازار عرضه شود، یعنی دقیقا همان نامی که در کشور کره جنوبی هم مورد استفاده قرار می گیرد.
موتورترند در جستجوی اخیر خود در اطلاعات وبسایت اقتصاد سوخت EPA، به این نکته مهم رسید که نسخه های آماده شده از خودروی کیا اپتیما برای عرضه در بازار ایالات متحده آمریکا، با نام K5 معرفی شده و این موضوع را تایید می کند که شرکت خودروسازی کیا با تغییر نام، قصد عرضه کیا اپتیما با نام جدید K5 در بازار خارج از کره جنوبی را دارد و ممکن است که بعد از بازار آمریکا، این خودرو در سایر بازارهای جهانی هم با همین نام به مشتریان عرضه شود.

کیا اپتیما 2021

کیا اپتیما 2021


فقط تغییر نام کیا اپتیمای معرفی شده در وبسایت EPA نبود که توجهات را به خود جلب کرد، بلکه این خودرو یک موتور چهار سیلندر 1.6 لیتری توربوشارژر هم دارد که علاوه بر جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک، از سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک هم استفاده می کند تا این خودرو با تغییرات و پیشرفت های اساسی برای احیای مجدد بازار خودروهای کم فروغ سدان راهی بازار آمریکا شود.
درحالی که سایت مذکور هیچگونه اطلاعاتی از خروجی قدرت و گشتاور آن ارائه نداده است، اما همین موتور بر روی نسل جدید هیوندای سوناتا می تواند خروجی قدرت 180 اسب بخاری و گشتاور 259 نیوتن متری تولید کند. به غیر از این موتور، اشاره دیگری به موتورهای کیا اپتیما (K5) نشده است، اما باتوجه به بازارهای مقصد این خودرو، پیشرانه های مختلفی همچون 2 لیتری توربوشارژر با دو خروجی قدرت 150 و 158 اسب بخاری و خروجی گشتاور 192 و 196 نیوتن متری در کنار یک موتور 2.5 لیتری GDi با خروجی قدرت 191 اسب بخاری و گشتاور 246 نیوتن متری وجود دارد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران