خودروهای احتکاری کشف شده چگونه به فروش می‌رسد؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خودروهای احتکاری کشف شده در مرحله نخست با قیمت مصوب به فروش خواهند رسید.
به نقل از تسنیم، عباس تابش در این خصوص توضیح داد: «در ابتدا خودروهای مکشوفه احتکاری با قیمت مصوب توسط مالکین آن‌ها به فروش خواهند رسید و مالک این خودروها می تواند آن ها را به هر فردی که تمایل دارد بفروشد. برای ما مهم این است که خودرو فقط با قیمت مصوب به فروش برسد.»
وی ادامه داد: «در صورت امتناع مالک از انجام این کار، طبق قانون خودرو مذکور اموال تملیکی محسوب شده و توسط خودروساز در قالب قرعه کشی و طرح های فروش با قیمت مصوب به فروش خواهد رسید.»
با توجه به این گفته های به نظر می رسد که اگر مالک خودرویی خود نسبت به فروش اموال خویش اقدام کند زودتر به منابع مالی دست پیدا خواهد کرد. در صورت تصرف خودروی احتکار شده توسط خودروسازان و درنظر گرفتن آن به عنوان اموال تملیکی اخذ وجه خودرو به سختی صورت خواهد پذیرفت.
نظرات
 
 
 
محمد 1399/3/12
معلومه چجوری به فروش می‌رسد خودروسازان دستشون با احتکارگران تو یه کاسه هست و وقتی هم کسی هم چیزی گفت دولت از خودرو سازان حمایت میکنه به بهانه حمایت از کالاهای ایرانی و اشتغال قضیه رو ماس مالی میکنه
سینا 1399/3/13
جالبه وقتی بالای عکس رو نگاه میکنین مشخصه که یه جاییه نزدیک کوه اصلا معلومه اینجا رو کندن و دورش یه دیوار اوردن بالا اصلا مخصوص همین کار
علیرضا 1399/3/13
سلام.خود خودروسازا انبارای پر ماشین دارند که چند ساله دارن افتاب میخورن ،اونوقت می خوان اینارم بهشون بدن؟به یه نوعی گوشتو میدن دست گربه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران