موضوعات داغ

آگاهی از هزینه های نگهداری خودرو در هنگام خرید پارامتری پنهان اما مهم

عکس مطلب اول
برای انتخاب یک خودرو مناسب جهت خرید، آگاهی کامل از هزینه های نگهداری، قیمت قطعات و میزان مصرف سوخت آن بسیار مهم می‌باشد. چه بسا بسیاری خودرو دلخواه خود را خریداری کرده ولی بعد از استفاده متوجه هزینه های سرسام آور آن خودرو شده اند.
خریداران در انتخاب خودرو می بایستی به هزینه های نگهداری و استفاده خودرو توجه ویژه کنند تا با نوع شغل و میزان درآمدشان متناسب باشد که البته این اطلاعات برای بسیاری از خریداران در دسترس نیست.
در حال حاضر یکی از قسمت های مشاوره ای سایت کاراِف اعلام هزینه های خودرو می باشد که برای اولین بار در ایران این امکان را به افراد می دهد که قبل از خرید خودروی دلخواه خود، هزینه های تعمیر و نگهداری خودرو در طول مدت گارانتی و هزینه سوخت خودرو را در مدت زمان استفاده از آن را ابتدا محاسبه کرده و سپس اقدام به خرید آن نمایند.
بطور نمونه نمودار هزینه نگهداری و مصرف سوخت خودرو تویوتا راو4 را در 5 سال اول مشاهده می کنید، میانگین مسافت طی شده در هر سال بین 15000 تا 20000 کیلومتر می‌باشد که بصورت جداگانه در ادامه آمده است.

هزینه های دوره‌ای تویوتا راو4 مدل 2017

هزینه های دوره‌ای تویوتا راو4 مدل 2017


همانطور که در جدول مشاهده می‌کنید، هزینه سرویس های نگهداری در بازه 40 تا 60 هزار کیلومتر (بین سال سوم و چهارم) در بیشترین حالت خود قرار دارد، این بدین معناست که اگر شخصی این خودرو را در این بازه کیلومتر، خریداری کند به مراتب هزینه های بیشتری را نسبت به شخصی که در بازه های بعدی این خودرو خریداری کند متقبل خواهد شد. این مثال اهمیت و لزوم دقت به هزینه های تعمیر و نگهداری خودرو را برای خریدار مشخص می کند.

اثر هزینه نگهداری و مصرف سوخت در قیمت خودرو :
یکی از پرسشهای متداول مشتریان در لحظه خرید خودرو این است که آیا قیمت گذاری های صورت گرفته در بازار منطبق با هزینه های نگهداری و مصرف سوخت می باشد؟ و خودروی انتخابی برای خرید از لحاظ هزینه های نگهداری در چه سطحی (مانند جدول بالا) می باشد.
بسیاری از مشتریان در انتخاب بین خودرو با کیلومتر بالا و بدون گارانتی و خودرو با کیلومتر کمتر و با گارانتی سرگردان می باشند بسیاری نیز پس از خرید خودرو و روبرو شدن با هزینه‌های نگهداری و به ویژه مصرف سوخت تصمیم به تعویض خودرو خود می گیرند.

به طور نمونه خودروی سوناتا LF هیبرید فول صفر کیلومتر مدل 2017 با حدود قیمتی 1.040.000.000 تومان بعد از سه سال نگهداری و 60 هزار کیلومتر کارکرد، هزینه ای در حدود 23.000.000 تومان ( میانگین حدود 640.000 تومان هر ماه) و خودرویی مانند کیا اپتیما صفر کیلومتر فول مدل 2017 با حدود قیمت 1.200.000.000 تومان بعد از سه سال و 60 هزار کیلومتر کارکرد هزینه ای در حدود 27.000.000 تومان خواهد داشت (میانگین حدودا 750.000 تومان در ماه ). همان طور که مشاهده نمودید با توجه به مصرف سوخت پایینتر خودروهای هیبریدی، هزینه های نگهداری پایینتری را نسبت به یک خودرو بنزینی تحمیل به خریدار می‌کند.

هزینه های نگهداری خودرو

هزینه های نگهداری خودرو

همچنین خودروی بی ام و 520 با کارکرد 10.000 کیلومتر و مدل 2014 با حدود قیمت 1.200.000.00 تومان در همین بازه 3ساله و کیلومتر 10 تا 40 هزار کیلومتر هزینه‌ای معادل حدود 20.000.000 تومان ( میانگین حدود 555.000 تومان هر ماه ) دارد که نشان از هزینه های پایینتر در این بازه دارد که علت آن دیر خراب شدن قطعات مصرفی آن است.

به منظور پاسخگویی به این نیاز اساسی برای اولین بار در کشور پس از انجام مطالعات جامع در خصوص شناسایی هزینه های نگهداری، سرویس های ادواری و مصرف سوخت خودروهای مختلف بر اساس میزان کارکرد مورد نظر، ابزار هوشمند محاسبه هزینه های استفاده و نگهداری خودرو در سایت کاراِف WWW.CARF.IR در دسترس کاربران برای اتخاذ یک تصمیم درست و حرفه ای قبل از خرید خودرو قرار گرفته است .

پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از قیمت دقیق و واقعی خودرو و همچنین هزینه های استفاده و نگهداری خودرو از سایت کاراِف درخواست مشاوره و کارشناسی خودرو کرده تا کارشناسان کاراِف با بررسی کامل فنی، بدنه و مشاوره های تخصصی، در تمام مراحل یک خرید مطمئن و سفارشی خودرو با شما همراه باشند.

این متن رپورتاژ آگهی است و خودروبانک دخالتی در محتوای آن ندارد

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1399/3/20
هزینه نگهداری اپتیما جی تی لاین به چه صورته؟
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
مشخصات فنی خودروهای بازار

مشخصات ماشین مورد نظرتان را جستجو کنید

آمار فروش سال ۲۰۲۲ چانگان و برنامه‌های آینده این شرکت منتشر شد
آمار فروش سال ۲۰۲۲ چانگان و برنامه‌های آینده این شرکت منتشر شد
دلیل لرزش بدنه خودرو
دلیل لرزش بدنه خودرو
پروژه مرکز «تحقیقات و نوآوری» گروه بهمن با حضور شهردار تهران آغاز شد
پروژه مرکز «تحقیقات و نوآوری» گروه بهمن با حضور شهردار تهران آغاز شد
بیمه بین المللی خودرو چیست به درد چه ماشین هایی می خورد؟
بیمه بین المللی خودرو چیست به درد چه ماشین هایی می خورد؟
تکنولوژی محصولات فونیکس، رادارهای خطی - قسمت چهارم
تکنولوژی محصولات فونیکس، رادارهای خطی - قسمت چهارم