خودروی سدان جدید جایگزین پژو 405 بنزینی می شود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
بیژن زاهدی فرد، مدیرعامل ایران خودرو خراسان با اشاره به توقف تولید خودروی پژو 405 بنزینی با موتور XU7، اعلام کرد که توقف تولید این خودرو گامی در جهت توسعه محصولات این شرکت و همچنین رسیدن به استانداردهای یورو 5 خواهد بود که در این خصوص زیرساخت های فنی و مهندسی در ایران خودرو خراسان به منظور تولید خودروهای جدید فراهم شده است و امکان تولید خودروهای جدید سدان و یا شاسی بلند وجود خواهد داشت.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایکوپرس، مدیرعامل ایران خودرو خراسان در ادامه با اشاره به ارتقای کیفیت پژو 405 تولیده شده در این شرکت، تصریح کرد که طی سال های گذشته ایران خودرو خراسان توانسته با ارتقای کیفیت این خودرو کارنامه مطلوبی را در زمینه تولید آن ارائه دهد، اما ضرورت اجرای استانداردهای یورو 5 باعث شده تا در حال حاضر خط تولید پژو 405 بنزینی با خودروی پژو پارس جایگزین شود، هرچند گروه صنعتی ایران خودرو به دنبال جایگزین کردن پژو 405 با یک محصول سدان کاملا جدید است.
بیژن زاهدی فرد در ادامه به برنامه تولید ایران خودرو خراسان اشاره کرد و در این خصوص افزود: امسال تولید 70 هزار خودروی پژو 405 اس ال ایکس با موتور TU5 در دستور کار قرار گرفته است که در کنار آن، تولید 40 هزار خودروی پژو پارس و همچنین تولید 20 هزار دستگاه خودروی هایما S5 و S7 برنامه ریزی شده است. با هدف تامین 25 درصد از نیاز بازار در ایران خودرو خراسان، این شرکت قادر به تولید روزانه 120 دستگاه خودروی هایما است و در ماه های پایانی سال به تولید روزانه 240 دستگاه نیز خواهیم رسید. علاوه بر این، ایجاد زیرساخت های لازم برای تولید خودروهای جدید شاسی بلند از سوی معاونت مهندسی گروه صنعتی ایران خودرو در ایران خودرو خراسان برنامه ریزی شده است.
نظرات
 
 
 
Moein 1399/3/29
ایران فرغون!! خودت که سر کاری چرا مردم را سر کار میذاری؟
تولید 405 متوقف شده؟ از کی متوقف شده؟
Slx که 405 نیست!
پارس که 405 نیست!
چون موتور tu5 انداختی روشون ديگه 405 نیستند؟
تولید پیکان هم همينطوري متوقف شد ولی هنوز قلبش در محصولاتاز رده خارج ایران فرغون میتپد
علی 1399/4/1
چه فرقی کرد؟ ۴۰۵ و پارس که یک خر هستند با دو پالان.‌

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران