ممنوعیت تحویل و فروش لاستیک به واحدهای متخلف

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
ستاد تنظیم بازار در راستای مقابله با عرضه خارج از شبکه لاستیک سبک و سنگین و همچنین برخورد با متخلفان فروش این کالا در سطح بازار، تصمیمات مهمی را اتخاذ کرده و در این خصوص اعلام کرد که براساس مصوبه این ستاد، تولیدکنندگان و واردکنندگان لاستیک مکلف هستند تا اطلاعات تولید، واردات و همچنین فروش انواع لاستیک را به ثبت برسانند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از شاتا، ستاد تنظیم بازار با اشاره به تصمیمات مهم این ستاد به منظور مقابله با عرضه خارج از شبکه لاستیک سبک و سنگین و برخورد با متخلفان فروش آن، اعلام کرد که تمامی کارخانجات تولیدی و یا واردکنددگان تایر بویژه نمایندگان توزیع و خرده فروشی ها، مکلف شده اند تا نسبت به ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش انواع لاستیک سبک و سنگین با ارز نیمایی در سامانه جامع تجارت داخلی به تفکیک خودرو و خریدار اقدام کنند.
عدم ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش انواع لاستیک سبک و سنگین، به معنی عرضه خارج از شبکه بوده و حوزه های نظارتی موظف هستند تا نسبت به اعمال قانون طی 15 روز اقدام کنند. واحدهای تولیدی و واردکنددگان هم مکلف هستند از تحویل و فروش لاستیک به نمایندگان و واحدهای متخلف که اقدام به ثبت اطلاعات نکرده اند، خودداری کنند.
ثبت سفارش واردات مواد اولیه تولید لاستیک و یا لاستیک های وارداتی، به شرط ثبت اطلاعات تولید و عرضه انواع لاستیک سبک و سنگین در سامانه جامع تجارت خواهد بود. موجودی لاستیک سنگین وارداتی با ارزش 4200 تومان و لاستیک تولید داخلی با مواد اولیه وارداتی با ارز 4200 تومانی، همچنان براساس روال موجود و صرفا براساس حواله صادره از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، در قالب سامانه جامع تجارت عرضه و توزیع خواهد شد.
ستاد تنظیم بازار همچنین در پایان اضافه کرد که اجازه تعدیل نرخ لاستیک، مشروط به ثبت کل مقادیر تولید، توزیع و فروش واحدهای تولیدی، واردکنندگان و نمایندگان و همچنین واحدهای صنفی خرده فروشی تحت پوشش آنان در سامانه جامع تجارت و سامانه انبارها خواهد بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران