لندو نوریس: فکر می‌کردم پودیوم را از دست داده‌ام

لندو نوریس، راننده جوان مک‌لارن، موفق شد تا در اولین گرندپری فصل 2020 فرمول یک در اتریش، سکوی سوم مسابقه را کسب کند، آن هم در حالی که فقط 0.1 ثانیه زودتر از لوئیس همیلتون (با احتساب 5 ثانیه جریمه زمانی) از خط رد شد. در دورهای پایانی مسابقه، نوریس موفق شد تا با سبقت از سرجیو پرز، خود را در موقعیتی قرار دهد که بتواند از جریمه همیلتون نهایت استفاده را ببرد. وی در این خصوص می‌گوید:

زمان‌هایی بود که فکر می‌کردم شانس خود برای کسب سکو را خراب کرده‌ام. چند دور مانده به پایان به رده پنجم سقوط کردم، کارلوس نیز نزدیک بود از من سبقت بگیرد. اما پا پس نکشیدم و توانستم از پرز بگذرم و به سکو برسم. مسابقه‌ای طولانی بود، اما دست از تلاش نکشیدم و تمام توانم را گذاشتم، چند دور آخر بسیار خوبی داشتم و حداکثر تلاشم را کردم. کمی نفس کم آورده‌ام، اما بسیار خوشحالم و به تیم افتخار می‌کنم. با توجه به جایگاهی که در چند سال گذشته تا به حال داشته‌ایم، دستاورد بسیار خوبی است، پس افتخار می‌کنم که جزئی از این اتفاق هستم. در چند دور آخر و در موقعی که باید از چکو (لقب سرجیو پرز) سبقت می‌گرفتم، فقط می‌دانستم که او 5 ثانیه جریمه زمانی دارد، نه چیزی بیشتر. همیشه وقتی خیلی به خودروی جلویی نزدیک بوده‌ام مشکل داشتم و نسبت به خودروهای پشت سر بی‌دفاع‌تر می‌شدم. پس می‌دانستم باید تلاش کنم تا از لوئیس سبقت بگیرم، نه فقط بخاطر اینکه او لوئیس است. و بعد جریمه زمانی لوئیس اعلام شد و می‌دانستم باید کمی فشار را زیاد کنم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران