ترخیص خودروهای دپو شده دوباره از سر گرفته می شود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

روز گذشته دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از رفع مشکلات ایجاد شده در ترخیص خودروهای مانده در گمرک خبر داد، این درحالیست که طی 20 روز گذشته ترخیص خودروهای مانده در گمرک متوقف شده بود و حال به نظر می رسد که مشکلات مربوط به ترخیص آن برطرف شده است.

در مهلت ‌های اول، دوم و سوم که پیش از این برای ترخیص خودروهای دپو شده در نظر گرفته شده بود، به دلیل نبود سازوکار مشخص و همچنین ناهماهنگی میان وزارت صمت، گمرک و بانک مرکزی، واردکنندگان خودرو نتوانستند از این فرصت استفاده کرده و در مهلت تعیین شده توسط هیئت دولت نسبت به ترخیص خودروهای خود اقدام کنند.

به گزارش خودروبانک و به نقل از دنیای اقتصاد، با این حال در خردادماه امسال مجوز چهارم هیئت دولت برای ترخیص حدود ۳۷۱۹ دستگاه خودرو مانده در گمرک صادر شد. در این زمینه برخی از مقامات گمرک کشور گفته بودند که از این تعداد دستگاه حدود ۲۴۷۱ دستگاه دارای پرونده قضایی هستند و طبق مصوبه دولت نیاز به تمدید زمان برای ترخیص نداشتند و ۱۲۴۸ دستگاه دیگر نیازمند تمدید زمان بوده که ۱۱۰۰ دستگاه آنها بدون ثبت ‌سفارش است.

در این بین خودروهایی هم وجود داشتند که بدون ثبت سفارش بودند و یا اینکه تاریخ ثبت سفارش آنان به پایان رسیده بود، اما با همکاری وزارت صمت و گمرک شرایطی فراهم شد تا امکان ترخیص این دسته از وسایل نقلیه هم فراهم شود. هرچند طی ۲۰ روز گذشته با اعلام ممنوعیت ورود برخی از کالاها به کشور، ترخیص خودروهای مانده در گمرک هم متوقف شد.

حال روز گذشته دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از رفع مشکلات ایجاد شده در ترخیص خودروهای مانده در گمرک خبر داد و اعلام کرد که با رفع ایراد فنی از سوی گمرک، خودروهایی که مشکل ترخیص ندارند می توانند طبق روال معمول کار ترخیص خود را انجام دهند.

نظرات
 
 
 
رسول 1399/5/31
چرا کسی به فکر کسانی که پوشاک اوردن الان هفت ماه جنس ها گمرگ افتاده و بندی قانونی برای ترخیص اش اعلام نمیکنن ماشین که کالایی لوکس هم هست هر روز دارن براش قانون جور میکنن تا ترخیص بشه همهش شده پارتی این همه پوشاک و جنس گروه چهار خوابیده گمرگ پولش هم پرداخت شده به خارجی ها پس سرمایه مردم خوابیده

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران