کیمی رایکونن: شکست دادن رانندگان فراری چیزی را ثابت نمی‌کند

به اعتقاد کیمی رایکونن، راننده فنلاندی تیم فرمول یک آلفا رومئو، تمام کردن مسابقه فرمول یک بلژیک 2020 جلوتر از رانندگان فراری معنای خاصی ندارد و کسب این نتیجه برای او بسیار ناامید‌کننده است. آلفا رومئوی رایکونن زودتر از دیگر خودروهای دیگری که از پاوریونیت فراری استفاده می‌کنند، از خط پایان رد شد. اما رایکونن موفق به کسب امتیاز در این مسابقه هم نشد تا رکورد بی‌امتیاز ماندن وی به هشت مسابقه پیاپی برسد، آن هم در پیستی که لقب پادشاهی آن را به یدک می‌کشد و از سال 2000 تا کنون موفق به کسب چهار پیروزی در این پیست شده است. وی در این خصوص مثبت قلمداد کردن نتیجه آلفا رومئو نسبت به فراری می‌گوید:

نه، زیرا این نتیجه هنوز هم ناامید‌کننده است. خب بله وقتی شما در رده‌های 16 یا این حوالی هستید بدتر است اما هنوز... فکر می‌کنم امروز نهایت قدرت خودرو را دیدید و این خودرو بیشینه سرعتی که ما برای کسب نتایج خود احتیاج داریم را ندارد. به جز آن سیستم ضد سکون نیز در استارت مسابقه مشکلی برای من ایجاد کرد و تعدادی رده از دست دادم، ولی نمی‌دانم که این مشکل تاثیری در نتیجه داشت یا خیر. بعد از آن خودرو سرعت خوبی داشت تا زمانی که به خودروی آلفا تائوری رسیدم. احساس می‌کردم در قسمت‌های میانی پیست از او سریع‌ترم اما هیچگاه نتوانستم به او فشار بیاورم. خودرو در سکتور دو خیلی خوب بود اما در دوتای دیگر به اندازه کافی سرعت نداشت. باید صبر کنیم و ببینیم در آنجا (مونزا) چه اتفاقی می‌افتد. انتظار ندارم شرایط خیلی ساده باشد اما ما هر چه در توان داریم را به کار می‌گیریم. می‌تواند مثل اینجا تمام شود، بهتر یا بدترش را نمی‌دانم. باید به آنجا برویم، تمام تلاش‌مان را بکنیم، نهایت توان خودرو را استخراج کنیم و ببینیم به چه می‌رسیم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران