برای خرید چانگان CS35 به چه بودجه‌ای نیاز داریم؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در میان انبوه خودروهای چینی که طی دهه اخیر بازار خودرو ایران را به تسلط خود درآورده‌اند، گاهی می‌توان گزینه‌هایی دوست داشتنی و قابل اعتماد یافت که موجب می‌شوند تصور مصرف‌کننده از مفهومی به نام خودرو چینی تغییر پیدا کند.

چانگان CS35 یکی از همین محصولات باکیفیت و البته محبوب در بازار است که در بازه زمانی کوتاهی توسط سایپا به تولید رسید. این کراس‌اوور شهری ریزنقش در بازار خودرو ایران رقیبی برای خودروهایی همچون ام وی ام X22، لیفان X50 و جک S3 محسوب می‌شود.

چانگان یکی از همکاران فورد در چین است و به همین دلیل از فناوری‌های این شرکت آمریکایی بهره‌مند شده است. در نتیجه پیشرانه چانگان با وجود آن‌که از نظر حجم مشابه دیگر خودروهای همرده است، راندمان بالایی را از خود ثبت می‌کند که دلیل آن استفاده از فناوری پیشرفته فورد در پیشرانه چانگان CS35 است.

پیشنهاد مطالعه: چانگان CS35 در برابر ام وی ام X22؛ بررسی کراس‌اوورهای ریزنقش چینی

با وجود پتانسیل بالای محصولات چانگان برای موفقیت در بازار ایران، در طی این سال‌ها تنها فرآیند مونتاژ چانگان CS35 توسط این شرکت عملیاتی شد و باقی پروژه‌ها در حد مدل‌های نمایشگاهی باقی ماندند. البته همین کراس‌اوور کوچک نیز در بازار به محبوبیت و فروش فوق‌العاده‌ای دست یافت آن‌هم در حالی که سایپا همچون خودروسازان خصوصی علاقه‌ای به ارائه شرایط فروش اعتباری با اقساط بلند مدت برای چانگان CS35‌ نداشت.

چانگان CS35‌

با وجود آن‌که پیشرانه چانگان CS35‌ از فناوری بالایی برخوردار است اما گیربکس این خودرو چندان پیشرفته نیست. بر روی چانگان CS35 از یک گیربکس اتوماتیک چهارسرعته استفاده شده که چندان دقیق و بروز به نظر نمی‌رسد و عملکرد متوسطی را از خود به نمایش می‌گذارد.

سیستم تعلیق چانگان CS35 نیز نسبتا ساده است. این سیستم در قسمت عقب از نوع نیمه مستقل است و به واسطه نبود سیستم کنترل پایداری، در سر پیچ‌ها باید مراقب باشید تا خودرو از کنترل شما خارج نشود. چانگان CS35 توسط موسسه ایمنی CNCAP نیز مورد آزمون ایمنی قرار گرفته که حاصل آن کسب چهار ستاره ایمنی برای این خودرو بوده است.

چانگان CS35 مناسب چه کسانی است؟

طی چند سال اخیر تمایل مشتریان به خرید خودروهای اتوماتیک افزایش یافته که علت آن عرضه انبوه خودروهای اتوماتیک چینی از سوی خودروسازان بزرگ و کوچک بوده است. چانگان CS35 نیز یکی از همین خودروها است که محصولی کاملا مناسب برای استفاده‌های درون‌شهری به حساب می‌آید.

همچنین بخوانید: اولین تجربه رانندگی با چانگان CS35 مونتاژی سایپا

نباید از یاد برد که چانگان CS35‌ یک کراس‌اوور شهری است و فضای کابین و صندوق آن مناسب برای انجام سفرهای طولانی نیستند. همچنین ترکیب گیربکس و پیشرانه چانگان CS35‌ کشش و شتاب متوسطی را از این خودرو به نمایش می‌گذارد و کاملا مناسب مصارف درون شهری خواهد بود.

برای خرید چانگان CS35 به چه بودجه‌ای نیاز داریم؟

در این روزهای بازار، برای خرید چانگان CS35 نیاز به حداقل بودجه‌ای در حد 300 میلیون تومان خواهید داشت. در این محدوده نخستین نمونه‌های مونتاژی از چانگان CS35‌ در اختیار شما خواهند بود که اکثرا ساخت سال 1396 هستند.

چانگان CS35

با افزایش سطح بودجه به 400 میلیون تومان، گزینه‌های پیش رو برای خرید چانگان CS35 افزایش پیدا می‌کنند. این افزایش یا صعود محدوده بودجه به نیم میلیارد تومان شدت خواهد یافت و بهترین گزینه‌های موجود برای خرید چانگان CS35‌ در بازه قیمتی 400 الی 500 میلیون تومان قابل دسترسی هستند.

نظرات
 
 
 
ابوذر کلانی 1399/6/18
سلام یک سالی هست چانگان سپارم...خیلی راضی هستم البته تو این رنج قیمت ...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران