ماهیانه 25 هزار خودرو در فروش فوق العاده عرضه خواهد شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه روز گذشته کمیته خودرو با اشاره به ظرفیت فروش ماهانه شرکت های خودروساز داخلی، اعلام کرد که گروه صنعتی ایران خودرو و سایپا به منظور مدیریت بازار و افزایش عرضه خودرو به مصرف کنندگان واقعی، به ترتیب ماهیانه 18 هزار دستگاه و 7 هزار دستگاه خودرو در قالب فروش فوق العاده اینترنتی به متقاضیان عرضه خواهند کرد که موعد تحویل تمامی آنان حداکثر 3 ماه خواهد بود.

مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین به انجام بخش قابل توجهی از تعهدات معوق شرکت های خودروسازی اشاره کرد و سپس افزود که با کاهش تعهدات معوق، خودروسازان می توانند 40 درصد از تولیدات خود را به طرح های جدید فروش اختصاص دهند و 60 درصد باقی مانده تولید خود را برای جبران تعهدات قبلی خود بکار گیرند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به اقدامات موثری که در راستای داخلی سازی قطعات وارداتی انجام شده است، اعلام کرد که واردات قطعاتی که در داخل تولید می شوند مشمول محدودیت واردات خواهند شد تا تمایل به سمت داخلی ‌سازی قطعات بیش از پیش افزایش پیدا کند. علاوه بر این تولید قطعات اصلی که هنوز ارزبری دارند، به عنوان پروژه های ملی و حمایت بانک های عامل و بانک مرکزی باید به سمت داخلی سازی حرکت کنند تا وابستگی به خارج کاهش پیدا کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران