موضوعات داغ

کارلوس ساینز: پیچ 2 سوچی نباید وجود داشته داشته باشد

عکس مطلب اول

کارلوس ساینز، راننده اسپانیایی تیم فرمول یک مک‌لارن، معتقد است که پیچ شماره 2 پیست سوچی نباید اصلا وجود داشته باشد زیرا باعث تصادفاتی مثل آنچه که دیروز برای خودش در مسابقه اتفاق افتاد، می‌شود. مسابقه ساینز در گرندپری روسیه 2020 تنها دو پیچ بیشتر دوام نداشت و در پیچ شماره 2 به دلیل خارج شدن از پیست، قصد برگشتن به مسیر مسابقه از محل تعیین شده را داشت که در اثر کم‌فرمانی خودرو با دیواره برخورد کرد و مسابقه‌اش به همین زودی به پایان رسید.

در خارج از پیچ شماره 2 مسیری با بولاردها مشخص شده است تا رانندگان برای برگشتن به پیست از آن استفاده کنند. این مسیر هم به این دلیل تعیین شده که هیچ‌کدام از رانندگان با خارج شدن از مسیر مسابقه سودی نبرند. ساینز در خصوص اتفاقی که افتاده است اینگونه می‌گوید:

متاسفانه در پیچ شماره 2 یک خودرو در کنار من بود و مجبور شدم کمی بازتر پیچ را طی کنم. در آن زمان تصمیم گرفتم که مسیر مشخص شده توسط بولاردها را ادامه دهم، من از یک زاویه خیلی تنگ از کنار بولارد رد شدم و در انتخاب سرعت ورودی برای این مسیر اشتباه کردم و در نتیجه خیلی محکم به دیوار خوردم. قضاوت غلط از طرف خودم بود و این اشتباه را می‌پذیرم. من هنوز هم فکر می‌کنم که این پیچ نباید وجود داشته باشد. پیچ خوبی برای رانندگی در آن نیست و این اتفاقات را بوجود می‌آورد. اما من فقط قضاوت درستی [از طرز عبور از بولاردها] نداشتم.

البته هنوز این پیچی نیست که طراحی خوبی داشته باشد. شما امروز در مسابقه دیدید که چند نفر ایپکس آن را از دست دادند و مجبور شدند دور بولاردها رانندگی کنند و حتی به آن‌ها بزنند، [پس] به طور واضح پیچ خوبی نیست.

دنیل ریکاردو از رنو نیز به دلیل رعایت نکردن قوانین و عبور از مسیر تعیین شده خارج از پیچ 2 با جریمه زمانی روبرو شد. رومن گروژان راننده دیگری بود که ایپکس این پیچ را از دست داد و در مسیر برگشت به پیست یکی از بولاردها را به طور کلی نابود کرد و باعث به پیست آمدن خودروی ایمنی مجازی شد. تصادف ساینز برای لندو نوریس، هم‌تیمی او، نیز دردسرساز شد زیرا او باید به شدت سرعت خود برای ورود به پیچ 3 را کم می‌کرد تا با ساینز برخورد نکند. آندریاس سایدل، مدیر تیم مک‌لارن، نیز از این اتفاق ناراحت بود اما طراحی پیچ را مقصر این قضیه نمی‌دانست.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد