لنس استرول: جریمه نشدن لکلرک مسخره است

عکس نویسنده
امیر ابراهیمی
نویسنده

لنس استرول، راننده کانادایی تیم فرمول یک ریسینگ پوینت، معتقد است که جریمه نشدن چارلز لکلرک به دلیل برخوردی که در دور اول مسابقه فرمول یک روسیه 2020 بین این دو اتفاق افتاد، مسخره است. استرول در خط بیرونی پیچ شماره 4 قرار داشت و لکلرک در داخل، چرخ جلوی سمت چپ خودروی لکلرک با چرخ عقب سمت راست خودروی استرول برخورد کرد و باعث اسپین شدن استرول و برخورد او به دیواره پیست شد. این صحنه توسط داوران یادداشت شد اما هیچ عملی از طرف آن‌ها در پی نداشت. لکلرک به مسابقه ادامه داد و در نهایت موفق به کسب جایگاه ششم شد. استرول در مصاحبه با اسکای اسپورتس گفت:

بسیار متعجبم از اینکه او جریمه نشد. من فضای زیادی برای او گذاشتم، کل پیچ را در خط خارجی رانندگی کردم و او به تایر عقب من برخورد کرد. من تا آنجایی که می‌توانستم فضا در اختیار او قرار دادم و بدشانسی آوردم. اما او می‌توانست از این برخورد جلوگیری کند، مجبور نبود اینقدر پیچ را باز طی کند و به سمت من بیاید. به نوعی مسخره است که برای او جریمه‌ای در پی نداشت.

هم‌تیمی استرول، یعنی سرجیو پرز، بر خلاف وی مسابقه خوبی داشت و توانست جلوتر از رانندگان رنو به رده چهارم مسابقه دست پیدا کند. 23 دوری که پرز روی تایر سافت از ابتدای مسابقه به ثبت رساند، بیشترین تعداد دوری بود که یک راننده در مسابقه روسیه از تایر سافت استفاده کرده است و همین عامل باعث موفقیت وی در استراتژی شد. وی در این خصوص می‌گوید:

به جز استارت همه چیز خوب بود. در سمتی که من استارت می‌زدم اصلا چسبندگی وجود نداشت، به محض اینکه کلاچ را رها کردم تایرها شروع به هرزگردی کردند و هر دو رنو از من رد شدند. خوشبختانه فکر می‌کنم مدیریت بسیار خوبی روی تایر سافت داشتیم و همین نکته مسابقه ما را ساخت.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران