به روزسانی جدید فراری برای پیست نوربرگ رینگ آلمان

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

فراری اعلام کرده است که با جدیدترین نسخه خودرو فرمول یک SF1000 خود به مسابقه آلمان در پیست نوربرگ رینگ خواهد آمد.

فراری توانست توسط چارلز لکلرک به رده ششم مسابقه سوچی روسیه دست پیدا کند، مقام ششمی که بهترین نتیجه فراری در میان ۵ مسابقه گذشته این تیم است. شاید یکی از عواملی که منجر به کسب این نتیجه شده باشد به روزرسانی های فراری در پیست سوچی باشد.

در این رابطه بخوانید: تلاش فراری برای پیشرفت، ضروری و مثبت اما ناکافی

تغییرات فراری در پیست سوچی شامل صفحه جدید انتهایی بال عقب، یک دماغه جدید و پره های چرخشی بود که در راستای بهبود عملکرد خودرو ایجاد شده بودند. لکلرک نظرش را در رابطه با این تغییرات اینگونه بیان کرده بود:

پشت فرمان تغییرات در حدی نبودند که قابل احساس باشند اما داده های مسابقه نشان می دهند که بهبود جزئی حاصل شده است و این همان چیزی است که نیاز داشتیم، حرکت در جهت درست. اکنون منتظر مسابقه بعدی هستم تا تغییرات مثبت تری را بر روی خودرو تجربه کنیم.

حال مدیر فراری، ماتیو بینوتو به خواسته لکلرک جامه عمل پوشانده است و قول استفاده از به روزرسانی های بزرگتری را در مسابقه آلمان داده است. تغییراتی که قرار است اینبار تأثیر محسوس تری در خودرو ایجاد کند. از قرار معلوم این بار نوبت بهبود دیفیوزر های خودرو SF1000 است. بینوتو افزود:

همانطور که چارلز گفته بود برای مسابقه نوربرگ رینگ تغییرات جدیدی خواهیم داشت اما کماکان این تغییرات جزئی خواهند بود. مسئله مهم برای ما بهبود توان رقابتی خودرو است. پس از آن در ادامه فصل بصورت جدی تری به بهبود دیفیوزر خواهیم پرداخت اما زمان مشخصی برای کسب بهترین طرح مشخص نشده است.

خودرو فراری سباستین فتل
بینوتو معتقد است بهبود نتیجه فراری در مسابقه فرمول یک روسیه بیشتر از آنکه مربوط به تغییرات خودرو باشد به ذات پیست سوچی و هماهنگی بیشتر خودرو فراری با این پیست ربط دارد.

من فکر نمیکنم که بهبود عملکرد ما رابطه مستقیمی با به روزرسانی ها داشته باشد و همانطور که چارلز گفت این تغییرات بسیار جزئی بوده اند، مطمئنا آنها تأثیر مثبتی در عملکرد خودرو داشته اند اما تأثیر اصلی به طراحی پیست و هماهنگی بهتر خودرو ما با این طراحی برمیگردد. امیدوارم به روزرسانی های مسابقه آلمان به ما کمک کند تا رقابتی تر باشیم و شانس کسب رده بهتری را برای رانندگان فراهم کنیم.

باید پذیرفت که تیم فراری در حال تجربه یکی از سختترین سالهای حضورش در رقابت های فرمول یک است. پس از گذشت ۱۰ مسابقه از یک تقویم ۱۸ مسابقه ایی فراری در میان ده تیم حاضر به رده ششم بسنده کرده است و قهرمان نامدار آنها، سباستین فتل تاکنون رتبه ایی بهتر از ششم کسب نکرده است. راننده آلمانی تیم فراری در مسابقه روسیه در جایگاه ۱۳ام و با یک دور کمتر نسبت به پیش تازان مسابقه به کار خود پایان داد.

با این وجود فتل گفته است که برای قضاوت در مورد به روزرسانی های فراری در پیست سوچی کمی زود است اما در کل در تمرینات روز جمعه روسیه حس بهتری را از خودرو دریافت کرده است.

سباستین فتل:

روز جمعه و در خلال تمرین کاملا مشخص بود که قطعات جدید کار خود را به درستی انجام ‌ می‌دهند، موردی که در روز مسابقه شاهد آن نبودیم. با این حال این یک گام کوچک اما مثبت است و قطعا باعث بهبود شرایط خودرو شده است. امیدوارم در مسابقه بعدی شاهد سرعت بهتر خودرو باشیم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران