هوندا آخر 2021 فرمول یک را ترک خواهد کرد

عکس نویسنده
رضا کروئی
نویسنده

ردبول و آلفاتائوری پس از اعلام خبر شوکه کننده هوندا مبنی بر خروج این سازنده موتور از فرمول یک در پایان سال 2021، در جستجوی تامین کننده جدیدی برای پاوریونیت هستند.

این سازنده ژاپنی موتور، در سال 2015 هنگامیکه سیستم موتورها بر روی هایبرید و بازیافت انرژی متمرکز شد، با مک‌لارن به دنیای قهرمانی بازگشت.

آنها یک مشارکت دشوار و ناموفق را تجربه کردند و در نهایت از مک‌لارن جدا شدند و در سال 2018 قبل از شروع همکاری با ردبول به توروروسو پیوستند.

در این همکاری دو و نیم ساله، هوندا با هر دو تیم خانواده ردبول، توانست 5 بار پیروز مسابقات شود.

با این حال هوندا تصمیم گرفت که قرارداد خود را با دو تیم ردبول و آلفاتائوری بیش از پایان فصل آینده ادامه ندهد.

با خروج هوندا از فرمول یک، این مسابقات با سه تامین کننده موتور یا همان پاور یونیت یعنی مرسدس، قراری و رنو، روبرو خواهد شد. طبق قوانین فعلی، رنو موظف است موتورهای ردبول و آلفاتائوری را با موتورهایی تامین کند که در حال حاضر مشتری کمتری دارند، مگر اینکه این دو تیم بتوانند با مرسدس یا فراری برای تامین موتور به نتیجه برسند.

ردبول به نمایندگی از طرف تیم کاری آنها و آلفاتائوری، اخیرا متعهد به توافق نامه جدید کنکورد شده‌اند که آنها را به ماندن در مسابقات قهرمانی تا انتهای 2025 ملزم می‌کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران