جواب آزمایش کووید 19 استرول مثبت شد

عکس نویسنده
رضا کروئی
نویسنده

آزمایش راننده فرمول یک ریسینگ پوینت، لنس استرول، پس از گرندپری ایفل نشان داد که وی به کووید 19 مبتلا شده است اما او می‌تواند در گرندپری پرتغال حضور داشته باشد.

راننده کانادایی، دومین راننده فرمول یک است که پس از هم تیمی خود سرجیو پرز که دو گرندپری سیلورستون را از دست داد به این ویروس مبتلا می‌شود.

استرول در پی احساس ناراحتی در صبح شنبه، مسابقه نوربرگرینگ را از دست داد و برای دور تعیین خط نیکو هالکنبرگ جانشین وی گردید. پیش از این او در گرندپری بریتانیا بزرگداشت 70 سالگی فرمول یک، جانشین هم تیمی لنس، سرحیو پرز شده بود.

جواب آزمایش او پیش از گرندپری آلمان منفی بود اما بعد از آن جواب آزمایش ثانوی مثبت شد.

استرول اضافه کرد که او دوشنبه آزمایش دیگری داده است که نتیجه آن منفی بوده است و بدان معنی است که او اجازه دارد در گرندپری آخر هفته در پرتغال در پورتیمائو شرکت نماید.

وی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد:

من فقط قصد دارم به همه اطلاع دهم که بلافاصله پس از گرندپری ایفل جواب آزمایش کووید 19 من مثبت شده است. در حال حاضر احساس می‌کنم که 100% خوب هستم و جواب آزمایشم نیز منفی است.

برای آنکه شما از آنچه که اتفاق افتاد مطلع شوید، در نوربرگرینگ پیش از مسابقه تمام تستها منفی بودند.

شنبه صبح، احساس ناراحتی در من شروع شد و با نارحتی معده از خواب بیدار شدم. پروتوکلهای فیا را دنبال کردم و خودم را در اتاق مخصوصم ایزوله کردم و وارد پدوک نشدم.

حالم برای مسابقه مساعد نبود، بنابراین صبح زود یکشنبه به خانه برگشتم. همانطور که هنوز همانطور بودم، مجدد صبح یکشنبه آزمایش کووید را انجام دادم.

روز بعد نتایج مثبت اعلام شد، بنابراین من 10 روز بعدی را در خانه ماندم و خودم را ایزوله کردم. خوشبختانه علائم من خیلی خفیف بود.

همین دوشنبه گذشته مجددا آزمایش دادم و نتیجه آن منفی بود، احساس می‌کنم که در شرایط خوبی هستم و بی‌صبرانه منتظرم تا به تیم برگردم تا در پرتغال مسابقه دهم.

در گرندپری ایفل، مدیر تیم ریسینگ پوینت، اوتمار زافنائر تاکید کرد که تست استرول منفی بوده است. او توضیح داد که:

او از مسابقه روسیه خوب نبوده است. من فکر می‌کنم که او کمی سرما خورده بود. در وحله اول فکر کردیم که خب بهتر است برای ویروس آزمایش شود.

ما در چندین نوبت او ار آزمایش کردیم، از جمله تست پیش از مسابقه. او برای 3 یا 4 مرتبه جواب منفی گرفت. او علائم کلاسیک کووید 19 را ندارد، و فقط حال خوبی نداشت.

قبل از انتشار خبر مثبت شدن تست کووید استرول، مایکل مسی، مدیر مسابقه‌ای فرمول یک فیا، گفت که بیماری این راننده کانادایی، نشان از هیچ خطایی در پروتوکلهای تعیین شده توسط فیا ندارد.

در حال حاضر ریسینگ پوینت در رده بندی قهرمانی سازندگان در جایگاه سوم قرار دارد و در حال نبردی سخت با مک‌لارن و رنو است.

استرول با کسب مقام نهم در جدول قهرمانی جهان رانندگان این فصل، در سپتامبر در مونزا تنها سکوی این فصل تیم را تا اینجا بدست آورده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران