گرندپری رومانا با یک جلسه تمرین برگزار خواهد شد

عکس نویسنده
رضا کروئی
نویسنده

بنابر اعلام قبلی فیا و فرمول یک، گرندپری این هفته ایتالیا در رومانا تنها با یک جلسه تمرین برگزار خواهد شد.

پیش از این مسابقه، جلسات تمرین در مسابقه آلمان، گرندپری نوربرگرینگ به علت وضعیت نامساعد جوی برگزار نشد و رانندگان تنها با یک جلسه تمرین به مسابقه آخر هفته آلمان وارد شدند.

در راستای اتفاقات پیش بینی نشده این فصل و همچنین خواست رانندگان مبنی بر اینکه آخر هفته‌های کوتاه‌تری داشته باشند، فیا و فرمول یک تصمیم گرفتند که بصورت آزمایشی گرندپری ایتالیا را با یک جلسه تمرین برگزار نمایند.

البته باید توجه داشت اگرچه این مسئله برای رانندگان خوشحال کننده است اما برای حامیان مالی و شرکتهای تجاری سرمایه‌گذار در ورزش فرمول یک اصلا خوشایند نیست و آنها بدنبال تعدد مسابقات و رویدادها هستند تا بیشتر دیده شوند.

باید دید که نتیجه در آخر چه خواهد شد.

شاید تماشاگران و طرفداران نیز در دو دسته موافق یا مخالف قرار داشته باشند، اما به گمان ما طرفداران تمایل بیشتری به دیدن تیمها و رانندگان مورد علاقه خود دارند تا اینکه زمان کمتری برای بودن و سپری کردن با آنها داشته باشند. از یک مسئله هم نباید غافل شد، وجود ویروس کووید 19 باعث تغییرات عجیبی در تمامی ورزشها شد و همه قوانین را بطور کلی دگرگون سساخت.

برنامه گرندپری رومانا بنابر اعلام فرمول یک بصورت زیر است:

جلسه تمرین 1 شنبه 31 اکتبر (10 آبان) ساعت 12:30 تا 14:00

رقابت تعیین خط شنبه 31 اکتبر(10آبان) ساعت 16:30 تا 17:30

مسابقه یکشنبه 1 نوامبر( 11 آبان) ساعت 15:40

نظرات
 
 
 
محمد 1399/8/9
ایمولا نه مونزا !!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران