موضوعات داغ

کدام شورولت نوای خوش‌تری دارد؟ مقایسه صدای شورولت کوروت C7 و C8 + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

شورولت کوروت یکی از شناخته‌شده‌ترین سوپراسپرت‌های آمریکایی است که سال‌ها است رقبای اروپایی خود را به دردسر انداخته است. هر دو نسل اخیر این خودرو یعنی شورولت کوروت C7 و C8 از یک پیشرانه مشترک یعنی موتور 6.2 لیتری V8 تنفس طبیعی بهره‌ می‌برند اما همان‌طور که در ویدیو زیر مشاهده می‌شود، طنین صدای این دو خودرو با یکدیگر متفاوت است.

جالب آن‌که مشتریان می‌توانند حتی برای این موتور حجیم، اگزوزهای سفارشی را نیز انتخاب کنند تا صدای خروجی گوش‌نوازتر باشد. برای مثال شورولت به مشتریان خود اجازه می‌دهد اگزوزهای Touring Edition را برای کوروت خود انتخاب کنند که این دو خودرو برای مقایسه بهتر مجهز به این آپشن هستند. این سیستم با خروجی کربنی 2695 دلار و با خروجی کرومی 2795 دلار قیمت دارد. سیستم اگزوز Track Edition با غرش اضافه نیز برای سفارش موجود است.

صدای شورولت کوروت C7 شبیه خودروهای چالاک و اسپرت به نظر می‌رسد در حالی‌که شورولت کوروت C8 صدای تهاجمی‌تر و با بیس‌ کمتری تولید می‌کند. دلیل این مساله تغییر مکان قرارگیری موتور است. شورولت کوروت C7 آرایش موتور جلو دارد اما در شورولت کوروت C8 موتور به پشت صندلی‌ها منتقل شده است. بنابراین اگزوزها کوتاه‌تر هستند و در نتیجه صدای تولیدی آن‌ها تفاوت دارد.

https://www.aparat.com/v/yCcBV

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد