قیمت نهایی دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک در طرح پیش فروش ایران خودرو چقدر می شود؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

طی روزهای گذشته، رضا شیوا رئیس شورای رقابت اعلام کرد که براساس مصوبه اردیبهشت ماه سال 99، شرکت های خودروسازی می توانند حداکثر تا سقف نرخ تورم بخشی اعلام شده از سوی بانک مرکزی اقدام به افزایش قیمت محصولات خود در سه ماهه سوم 99 کنند که براساس همین مصوبه، گروه صنعتی ایران خودرو نیز قیمت جدید محصولات خود را ویژه سه ماهه سوم 99 اعلام کرد که در بین آنان قیمت جدید خودروی دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک هم دیده می شود، اما سوال اینجاست که قیمت این خودرو هنگام صدور دعوتنامه طرح پیش فروش ایران خودرو چقدر خواهد شد؟.

با اعلام قیمت جدید محصولات ایران خودرو برای سه ماهه سوم 99، دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک قیمت جدید 370 میلیون و 801 هزار تومانی دریافت کرده و این یعنی نسبت به سه ماهه دوم 99 افزایش قیمت حدودا 80 میلیون تومانی را تجربه کرده است.

قیمت جدید برای دنا پلاس توربو اتوماتیک

در برنامه فروش جدید ایران خودرو برای فروش دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک پیش پرداخت 185 میلیون و 400 هزار تومانی تعیین شده، اما قیمت نهایی این خودرو به نرخ روز محاسبه شده و مابه التفاوت آن هنگام صدور دعوتنامه در اردیبهشت و یا خردادماه سال آینده از مشتریان دریافت خواهد شد.

از آنجایی که دی ماه امسال یک مجوز افزایش قیمت دیگر از سوی شورای رقابت صادر می شود و سپس اردیبهشت ماه سال آینده هم یک مجوز دیگر صادر خواهد شد (البته در صورتی که چنین شرایطی برای قیمت گذاری خودرو پابرجا باشد)، به احتمال زیاد با صدور مجوز افزایش قیمت دی ماه شورای رقابت، قیمت دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک به مرز 500 میلیون تومان نزدیک شود و با افزایش قیمت دوباره محصولات ایران خودرو در اردیبهشت ماه سال آینده، قیمت این خودرو از مرز 500 میلیون تومان هم عبور خواهد کرد.

در حال حاضر شاید پیش پرداخت 185 میلیون و 400 هزار تومانی برای دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک در نظر گرفته شده باشد، اما هنگام صدور دعوتنامه در اردیبهشت ماه و یا خردادماه سال آینده، احتمالا باید خود را برای تسویه حساب قیمت بیشتر از 500 میلیون تومانی دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک آماده کنید!.

نظرات
 
 
 
سجاد 1399/8/15
الان من دنام تحویل تیر ماه بوده اینا خودشون تاخیر انداختن. تقصیر خودشون چرا من باید 99 تومن بیشتر بدم. شما دارین الان تحویل میدین قرار دادم که تحویل تیرماه بوده. توی روز روشن دزدی میکنن هییییچ کسم پیدا نمیشه کهحلال زاده باشه واز پشت مردم در بیاد.همه با همن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران