آریا نخستین کراس اوور ایرانی سایپا به زودی عرضه می شود

سید جواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ماه گذشته با اشاره به توقف عرضه و خروج پراید از خطوط تولید این شرکت، اعلام کرد که گروه خودروسازی سایپا در سال آینده محصولی جدید براساس پلتفرم SP100 به عنوان اولین خودروی کراس اوور ایرانی به بازار عرضه خواهد کرد تا نیاز مشتریان خود را با گسترش سبد فروش برآورده کند.

کراس اوور سایپا چندی پیش رسما رونمایی شد، اما هیچ نامی نداشت و تنها به خاطر شباهت ظاهری آن با خودروی جدید سایپا شاهین، برخی ها آن را سایپا شاهین کراس اوور معرفی کردند، اما اکنون گروه خودروسازی سایپا با هماهنگی نهاد ریاست جمهوری و فرهنگستان زبان و ادب فارسی، محصول جدید خود را نام گذاری کرده است.

آریا، نامیست که سایپا برای نخستین کراس اوور ایرانی و ساخته شده براساس مگاپلتفرم SP100 انتخاب کرده است تا پس از خودروی شاهین، دومین نام تجاری از خانواده SP100 گروه خودروسازی سایپا باشد که آماده عرضه به بازار می شود.

کراس اوور آریا

طبق گفته سایپا، برای نام گذاری این خودروی کراس اوور چندین نام مختلف انتخاب شده بود که فرهنگستان زبان وادب فارسی از بین آنان 5 نام را انتخاب و به گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد. در نهایت با هماهنگی نهاد ریاست جمهوری، نام آریا برای جدیدترین ساخته سایپا و اولین کراس اوور ایرانی انتخاب شد.

پیش از این گروه خودروسازی سایپا اعلام کرده بود که خودروی کراس اوور جدید خود را تا سال 1400 راه اندازی کرده و به بازار عرضه می کند.

کراس اوور آریا

نظرات
 
 
 
علیرضا 1399/8/17
آریا قبلا توسط شرکت نیسان برای شاسی بلند هیبرید انتخاب شده ...
سهیل 1399/8/18
چراغ عقب رو باریکتر طراحی میکردن خیلی قشنگ تر می شد، خیلی پهن هست الان دیگه مد رفته رو به باریک.
فقط انشاالله تا وقتی که می خواهن تولید کنند یه موتور خوب به غیره از موتور تیبا بزارن روش
لل 1399/8/18
به قیمت خونه پدشون به مردم وغالب می کنن
علیرضا 1399/8/19
حتما قراره با موتور 1.5 لیتری 8 سوپاپ ! توربو شارژ‌ عرضه بشه !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران