بوتاس در سال آینده سعی خواهد کرد همیلتون را شکست دهد

عکس نویسنده
رضا کروئی
نویسنده

نبرد بر سر قهرمانی 2020 از دیدگاه والتری بوتاس به طرز فاجعه باری خاتمه پیدا کرد، اما او سال آینده دوباره تلاش خواهد کرد.

لوئیس همیلتون در گرندپری ترکیه، در یک هوای بارانی، در یک کلاس بالا مسابقه‌ای شبیه به سیلورستون 2008 برگزار کرد و از رده 6 خودش را به رده اول رساند و هفتمین قهرمانی جهان را کسب کرد. از طرف دیگر والتری بوتاس بیشتر شبیه فیلیپه ماسا سیلورستون 2008 بود.

بوتاس در اولین پیچ در دور آغازین مسابقه، به دنبال استبان اوکون به دور خود چرخید و با ضربه‌ای که از او بلافاصله پس از چرخش دریافت کرد دوباره به دور خود چرخید.

به دنبال چند اتفاق دیگر او تا رده چهاردهم پایین رفت و توسط همیلتون نیز لپ شد.

در آخر هفته‌ای که بوتاس برای ماندن در رقابتهای قهرمانی نیاز به 8 امتیاز برتری نسبت به همیلتون داشت، در عوض او حتی به یک امتیاز هم نرسید در حالی که همیلتون یکی از بهترین مسابقات دوران حرفه‌ای خود را برگزار کرد.

بنابراین تمام آن کاری که این فنلاندی می‌تواند انجام دهد، تلاش برای سال آینده است.

او پس از گرندپری ترکیه به شبکه فرمول یک اسکای گفت:

این یک مسابقه طولانی و یک روز طولانی بود.

روشن است که دور اول همه چیز اشتباه پیش رفت، نمی‌دانم دنیل بود یا کس دیگری که در اولین پیچ چرخید و من هم سعی کردم که به آن برخورد نکنم و بالطبع من هم چرخیدم.

من در پیچ 9 یک برخورد داشتم، و ماشین دیگر مثل قبل نبود و من خیلی تلاش کردم که در پیست بمانم، اما نتوانستم در مسیر باقی بمانم. فرمان پذیری به این شکل بود و یک قطعه از باله جلو کنده شده بود. با اینکه باقی ماندم اما خوب پیش نرفت.

او(همیلتون) کاملا سزاوار این قهرمانی است. او بطور نسبی امسال بهتر از من بود. او لایق این هست و خوشا به حالش اما من سال آینده تلاش خواهم کرد تا او را مغلوب کنم.

از فصل 2020 تنها 3 مسابقه باقی مانده است، گرندپری بعدی در بحرین است و همیلتون با 110 امتیاز برتری نسبت به بوتاس در این مسابقه حضور خواهد داشت.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران