نزدیکی آلبون به درهای خروجی فرمول یک در شب مرسدس، ردبول، مرسدس تمرین دوم بحرین 2020

عکس نویسنده
رضا کروئی
نویسنده

تمرین دوم با برتری لوئیس همیلتون انجام شد و مکس ورشتپن رده دوم و والتری بوتاس رده سوم را در اختیار گرفتند.

کیمی رایکونن که در تمرین یک استراحت کرده بود اولین نفر بود که با آلفارومئو وارد پیست شد و اولین دور را راس ساعت 18:30 به وقت ایران آغاز کرد. هوا تاریک شده بود و شرایط به غیر از دمای محیطی پیست به شرایط گذشته برگشته بود.

بوتاس در اولین دور زمان گیری از مسیر خارج شد و مجبور شد تا سرعتش را کم نماید و دوباره برای زمان گیری تمرینی اقدام نماید.

دنیل ریکاردو آخرین نفر بود و دیرتر از همه به پیست آمد و تمرین دوم رنو را آغاز کرد

در دور اول کارلوس ساینز با مک‌لارن سریعترین زمان را به ثبت رساند و مکس ورشتپن و استبان اوکون در رده‌های بعدی بودند.

همیلتون نیز در دور اول از مسیر خارج شد که این نشان دهنده سرد بودن مسیر و به دما نرسیدن لاستکیها داشت.

زمان ثبت شده توسط ساینز 1:30:989 بود. مکس تنها 0.014 ثانیه کندتر از ساینز بود.

با گذشت نیم ساعت از تمرین دوم، مکس ورشتپن با زمان 1:29:318 اولین نفر بود که وارد 29 ها شد. سرجیو پرز هم وارد 29 شد و رده دوم را کسب کرد، اما مرسدس‌ها در رده‌های انتهایی قرار داشتند. وضعیت فراری اندکی بهتر بود و با رده‌های 11 برای لکلرک و 14 برای سباستین فتل میانه را حفظ کرده بودند.

با توجه به اینکه تمرین دوم معمولا شبیه سازی شرایط مسابقه هست، تمرین ریکاردو با لاستیک سافت نشان دهنده این است که احتمالا او مسابقه را با سافت آغاز خواهد کرد. در مسابقات اخیر او نشان داده است که با انتخاب استراتژیهای متفاوت از سایر تیمها توانسته است که دوبار بر روی سکو قرار گیرد. او توانست در این مقطع زمان سوم را با 0.285 ثانیه کندتر از مکس ورشتپن بدست آورد.

تیمها در زمانی حدود 50 دقیقه باقیمانده به پایان جلسه به پیت برگشتند تا تنظیمات خود را تغییر دهند.

پرز اولین نفر در مقطع سوم تمرین بود که شروع به ثبت زمان کرد. لاستیک سافت را برای این زمان انتخاب کرده بود و در نهایت توانست زمان 1:29:403 را کسب کند که باز هم 0.085 ثانیه کندتر از زمان پیشین مکس بود.

اما بوتاس با بنفش کردن سکتور یک طوفانی آغاز کرد و با اختلاف 0.018 ثانیه با مکس به رده دوم رسید و پرز را عقب راند.

آلکس آلبون پرچم قرمز را قبل از زمان گیری همیلتون برافراشت با برخورد به دیواره پیست و شکستن چرخ جلو ، چرخ عقب و باله پشتی تمرین را متوقف کرد. او از روی کرو کنار پیچ به خارج رانده شد و بعد از چرخش کنترل خودرو را از دست داد و به دیواره برخورد کرد. این اتفاق دقیقا جلوی پیر گسلی از آلفاتائوری رخ داد. زمان باقیمانده در این زمان 42 دقیقه بود.

گویا درهای خروجی ردبول با سرعت بیشتری برای این راننده تایلندی انگلیسی گشوده می‌شوند و نیکو هالکنبرگ یا سرجیو پرز به درهای ورودی با سرعت بیشتری نزدیک می‌شوند.

پرچم قرمز دوم بخاطر حضور این سگ در السخیر 2020

حدود 10 دقیقه طول کشید تا خودروها به پیست برگردند. بخاطر حضور یک سگ در پیست مجددا پرچم قرمز تکان داده شد. تعدادی از خودروها از جمله همیلتون و فتل داخل پیست بودند و به اجبار تا روشن شدن وضعیت به پیت برگشتند. و دوباره تمرین متوقف شد.

تمرین مجددا در حدود 26 دقیقه مانده به پایان آغاز شد. همیلتون همچنان در رده انتهایی تمرین دوم قرار دارد. همیلتون هم با لاستیک سافت اینبار به پیست آمده بود. او با مدیوم نتوانست زمان خوبی را کسب کند. او تا رده ششم بالا آمد اما هنوز 0.271 ثانیه کندتر از مکس بود.

رومن گروژآن نیز در پیچ اول از پیست خارج شد و پیچ را ازد ست داد اما خوشبختانه اتفاق خاصی رخ نداد و به پیست برگشت.

در حدود 14 دقیقه به پایان تمرین دوم باقیمانده بود که همیلتون سکتور اول را بنفش کرد، او سکتور دوم را هم از آن خود کرد تا اولین نفر وارد 28ها شود و زمان 1:28:971 را ثبت کند. او کماکان بر روی سافت دور می‌زد اما مکس لاستکیها را به مدیوم تغییر داده بود. جورج راسل در این تمرین کندترین راننده جلسه بوده است.

سه رده اول تمرین دوم بحرین 2020

در حدود 6 دقیقه مانده به انتها همیلتون تمرین استارت را انجام داد و از پیت لین به پیست بازگشت.

تنها اتفاق در زمانهای منتهی به پایان تمرین تغییر جایگاه فتل به رده 12 و لکلرک به رده 14 بود. شبیه سازی زمان مسابقه انجام شد و همیلتون با سافت در 34 ها و مکس با مدیوم در 35 ها زمانهای خود را ثبت کردند. راس ساعت20:00 به وقت ایران تمرین دوم به پایان رسید و لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن و والتری بوتاس سریعترین رانندگان این تمرین بودند.

رده‌بندی این تمرین به شرح زیر است:

رده بندی رانندگان تمرین دوم بحرین 2020

رده بندی رانندگان تمرین دوم بحرین 2020

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران