ابتلای قهرمان جهان به ویروس کرونا، لوئیس همیلتون مسابقه فرمول یک سخیر را از دست خواهد داد

عکس نویسنده
رضا کروئی
نویسنده

لوئیس همیلتون این آخر هفته به دلیل مثبت بودن نتایج آزمایش کووید 19، نمی‌تواند در دومین گرندپری بحرین، سخیر حضور داشته باشد.

در بیانیه فیا آمده است:

فیا، فرمول یک و تیم فرمول یک مرسدس – آ ام گ پتروناس امروز می‌توانند تائید کنند که طی آزمایش اجباری PCR پیش از مسابقه برای گرندپری سخیر، لوئیس همیلتون از نظر آزمایش کووید 19 مثبت می‌باشد. مطابق با پروتکلهای کووید 19 و دستورالعملهای مقامات بهداشت عمومی در بحرین، وی اکنون در وضعیت قرنطینه قرار می‌گیرد. تمام تماسهای وی اعلام شده است.

رویه‌های تعیین شده توسط فیا و فرمول یک مطمئن خواهد شد که تاثیر بیشتری این اتفاق بر روی گرندپری آخ هفته نخواهد داشت.

قهرمان 7 دوره جهان طی حضورش از سال 2007 در فرمول یک، این برای اولین بار است که مسابقه‌ای را از دست می‌دهد.

لوئیس همیلتون
به گفته مرسدس، همیلتون دوشنبه صبح با علائم خفیف از خواب بیدار شده است و در همان زمان به او اطلاع داده شده است که احتمالا با کسی که پیش از ورود به بحرین در تماس بوده است که او آزمایش مثبت داشته است.

به همین ترتیب با وجود اینکه او در تست پیش ار گرندپری یکشنبه شب بحرین منفی بود، اما روز دوشنبه نتیجه آزمایش وی مثبت شد.

در همین رابطه مرسدس گفت:

تیم مرسدس با ابراز تاسف از اعلام نتیجه مثبت آزمایش کووید 19 لوئیس همیلتون، او قادر به حضور در گرندپری آخر این هفته سخیر نخواهد بود.

او طی هفته گذشته سه بار مورد آزمایش قرار گرفت که هر 3 بار جواب تست او منفی بود، آخرین نتیجه یکشنبه بعد از ظهر در پیست بین المللی بحرین نیز بخشی از برنامه تستهای مسابقه در آخر هفته بود.

با این حال صبح دوشنبه او با داشتن علائم خفیف بیماری از خواب بیدار شد و در همان زمان به او اطلاع داده شد که او پیش از ورود به بحرین با شخص مثبتی در تماس بوده است.

بنابراین لوئیس آزمایش دیگری داد و نتیجه او نیز مثبت شد. از آن زمان نیز آزمایش مجدد او این مسئله را تائید کرد.

مرسدس استافل وندورن و استبان گوتیرز را به عنوان راننده ذخیره خود اعلام کرده است، با این حال طبق گفته‌ها این آخری برتری خاصی نسبت به دیگری ندارد.

وندورن در حال حاضر برای مرسدس در تست فرمول ای در اسپانیا شرکت دارد اما نتظار می‌رود پس فرود پرچم شطرنجی، که همیشه مطابق با برنامه مرسدس بوده است، او به بحرین برود.

در عین حال تیم اعلام کرد که به موقع برنامه راننده جایگزین را برای این آخر هفته اعلام خواهد کرد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران