خودروهای همکلاس از قیمت گذاری شورای رقابت خارج می شوند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

رضا شیوا، رئیس شورای رقابت روز گذشته اعلام کرد که هر زمان تشخیص دهیم خودرویی در بازار رقیبی دارد و به نوعی بازار خودرو رقابتی شده است، آن خودرو را از شمول قیمت ‌گذاری شورای رقابت خارج خواهیم کرد.

به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، روز گذشته رضا شیوا رئیس شورای رقابت با اشاره به قیمت گذاری خودروهای داخلی و لزوم ایجاد رقابت در بازار، اعلام کرد که اگر در بین تولیدات شرکت های خودروسازی محصولی با یک کلاس و سطح مشابه وجود داشته باشد و بتوانند با یکدیگر رقابت کنند، خودروی مذکور را از چارچوب قیمت ‌گذاری خارج خواهیم کرد تا رقابت آنان قیمت را تعیین کند، هرچند در حال حاضر نیز چند مورد مد نظر ما قرار دارند.

وی در ادامه صحبت های خود اعلام کرد که هر زمان تشخیص دهیم خودرویی در بازار رقیب دارد و از انحصار خارج شده باشد، به طور حتم شورای رقابت آن را از دستورالعمل قیمت‌ گذاری خارج خواهد کرد. این موضوع تنها مربوط به خودرو نشده و برای هر کالایی که انحصار آن شکسته شده و رقابت ایجاد شده باشد چنین کاری را انجام خواهیم داد، زیرا تولید در فضای رقابتی موجب افزایش انگیزه و کیفیت و رضایت مشتری خواهد شد.

البته نباید فراموش کرد که با توجه به انحصاری بودن بازار ایران و امکان هماهنگی در قیمت گذاری بین دو خودروساز بزرگ کشور، تصویب چنین شرطی عملا به معنای آزادسازی قیمت خودرو در کارخانه بوده و نمی توان اسم چنین چیزی را قیمت گذاری برمبنای رقابت گذاشت. دقیقا خواسته ای که خودروسازان سال هاست به دنبال آن هستند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران