پلیس انگلستان کدام خودرو را برای ناوگان خود انتخاب کرده است؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

استفاده از خودروهای الکتریکی روز به روز در کشورهای پیشرفته توسعه می‌یابد و خودروسازان نیز در حال افزایش تنوع خودروهای برقی خود هستند. با این وجود استفاده از خودروهای برقی در ناوگان موسسات عمومی و خدمت رسان به عنوان خودرو پلیس یا آمبولانس تاکنون چندان مورد توجه نبوده است. به نظر می‌رسد پلیس بریتانیا یکی از پیشگامان استفاده از خودروهای برقی در ناوگان خود باشد، چرا که اکنون سه محصول برقی با برند اشکودا به ناوگان خودروهای این اداره پیوسته‌اند.

پلیس، اداره امداد و نجات و بیمارستان‌های انگلستان اکنون می‌توانند از سه خودرو برقی اشکودا اوکتاویا vRS iV، اشکودا اوکتاویا iV و اشکودا سوپرب iV بهره‌مند شوند. اشکودا اوکتاویا vRS iV خودرویی ایده آل برای واحد واکنش سریع پلیس بریتانیا است و از ترکیب پیشرانه 1.4 لیتری بنزینی توربوشارژر و موتور الکتریکی بهره می‌برد. قدرت خروجی این پیشرانه ترکیبی 245 اسب‌بخار و گشتاور آن 400 نیوتن‌متر است.

اشکودا اوکتاویا vRS iV به کمک این پیشرانه ترکیبی می‌تواند در 7.3 ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست یابد. حداکثر سرعت این خودرو نیز 225 کیلومتربرساعت است و در حالت تمام الکتریکی محدوده بردی برابر با 63 کیلومتر خواهد داشت.

تیپ پایین‌تر این خودرو یعنی اشکودا اوکتاویا iV به ناوگان امداد بریتانیا پیوسته است. پیشرانه پلاگین هیبریدی این خودرو حداکثر 204 اسب‌بخار قدرت و 350 نیوتن‌متر گشتاور ارائه می‌دهد و محدوده برد آن در حالت تمام الکتریکی نیز 69 کیلومتر عنوان شده است. بر روی این خودرو قابلیت‌های منحصر به فرد خودروهای امداد اضطراری نظیر روشنایی 360 درجه و ادغام کامل سیستم‌های ارتباطی و سرگرمی قرار گرفته است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران