قیمت تارا محصول جدید ایران خودرو در چه محدوده‌ای تعیین خواهد شد؟

محصول جدید ایران خودرو یعنی تارا این روزها به خبرساز ترین خودروی بازار تبدیل شده است و از هم‌اکنون گمانه‌زنی‌های مختلفی در خصوص قیمت نهایی این خودرو در جریان است. ایران خودرو تارا به همراه سایپا شاهین جدیدترین محصولات در نظر گرفته شده برای بازار خودرو کشور هستند، محصولاتی که اسم جدید بر پیشانی آن‌ها خورده است ولی به نظر نمی‌رسد با خودروهایی واقعا جدید روبرو باشیم.

در حالی‌که برخی رسانه‌ها اعلام قیمتی بیش از نیم میلیارد را برای تارا محتمل می‌دانستند، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اعتقاد دارد قیمت نهایی تارا در حدود 300 میلیون تومان تعیین خواهد شد و این خودرو در یک رده بالاتر از سایپا شاهین قرار خواهد گرفت.

اسد کرمی اعتقاد دارد قیمت سایپا شاهین در بازار آزاد حدود 260 میلیون تومان خواهد بود و از این رو برای ایران خودرو تارا رقمی در حدود 300 میلیون تومان به عنوان قیمت اعلام خواهد شد. این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که مطابق گزارش‌های بدست آمده از سطح بازار، قیمت دنا پلاس ساده حدود 275 میلیون تومان، دنا پلاس توربوشارژر دنده‌ای 315 میلیون تومان و دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک حدود 425 میلیون تومان است. بنابراین چگونه تارا که لوکس‌ترین و جدیدترین محصول ایران خودرو است می‌تواند 300 میلیون تومان قیمت داشته باشد؟

مطابق اعلام ایران خودرو، انتظار می‌رود تولید انبوه ایران خودرو تارا از اواخر سال جاری آغاز شود دیگر کارشناس خودرو یعنی فرید زاوه تخمین دقیق‌تری از قیمت تارا ارائه کرده است. وی اعتقاد دارد قیمت نسخه دنده‌ای تارا حدود 400 الی 500 میلیون تومان و قیمت نسخه اتوماتیک این خودرو حدود 700 الی 800 میلیون تومان تعیین خواهد شد.

نظرات
 
 
 
رهگذر 1399/9/30
محصولات چینی رو با این رنج قیمت ترجیح می دم به ایرانیا .
هر کی چینی سوار شده می فهمه من چی میگم
مهدی 1399/10/1
اگر قرار باشه 800 تومان پول این بی اصل و نسب باشه ترجیح میدم بیشتر پول بدم مزدا 3 جدید صفر کیلومتر بگیرم
حداقل ژاپنی مونتاژی هست و کیفیت بهمن موتور بهتر از ایران خودرو هست
مجید 1399/10/1
واقعا خودرو سازان فکر کردن مردم گنج پیدا کردن؟! 800 میلیون برای این ماشین گنده زشت؟!!!
نمیبیند که فقر از در و دیوار این مملکت میریزه؟ از قیافه مردم، از لباساشون، از کفشاشون، از ماشیناشون! برید بمیرید با این قیمت گذاری مسخره
میثم 1399/10/1
سراتو سایپا خشک 750 تومن.تیوولی 2018 خشک 800 تومن.مزدا 3 خشک 800 تومن.....بعد کدوم احمقی میره به این قیمت تارا که هچیش معلوم نیستو بخره نمیدونم......
رضا 1399/10/1
خیلی لوکسه خخخ
شکستش قطعیه
تمام ماشینای ۷۰۰ ۸۰۰ تومنی بازار چه چینی چه غیره از این چندین سر و گردن بالاترند ...
کسری 1399/10/1
با وجود دنا اتومات که خوش قواره تر و جا افتاده تره و ارزانتره بعیده تارا حتی به تولید انبوه برسه و یک طرح از پیش شکست خورده ست

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران