دو نسخه دستی و اتوماتیک تارا چه تفاوت هایی با هم دارند؟ + جدول

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

اوایل تابستان امسال محصول جدید گروه صنعتی ایران خودرو با کد K132 معرفی شد و سپس طی هفته های گذشته این خودرو به طور رسمی و با نام نهایی تارا معرفی شد و جزییات تکمیلی آن در اختیار عموم قرار گرفت.

حال باتوجه به جزییات ارائه شده، خودروی تارا با دو گیربکس 5 سرعته دستی و 6 سرعته اتوماتیک به مشتریان عرضه می شود که تفاوت هایی میان عملکرد فنی و امکانات مورد استفاده در این دو نسخه دیده می شود که در ادامه سعی داریم نگاهی به تفاوت های آنان داشته باشیم.

پیش از هر چیز باید گفت که در بخش فنی، ایران خودرو تارا از موتور چهار سیلندر 1.6 لیتری EC5 سود می برد که توانایی تولید 110 اسب بخار قدرت در دور موتور 6000 و خروجی گشتاور 150 نیوتن متری در دور موتور 4800 را دارد که با هدایت این نیرو به چرخ های جلو، حداقل شتاب 9.5 ثانیه با گیربکس 5 سرعته دستی و حداقل شتاب 11.5 ثانیه با گیربکس 6 سرعته اتوماتیک بدست می آید.

با رعایت استانداردهای یورو 5، مصرف سوخت این اتومبیل در نسخه گیربکس دستی معادل 6.7 لیتر و در نسخه اتوماتیک معادل 7.15 لیتر به ازای کارکرد ترکیبی 100 کیلومتر خواهد بود که بخشی از آن به خاطر وزن بیشتر 1190 کیلوگرمی نسخه اتوماتیک نسبت به وزن 1150 کیلوگرمی نسخه گیربکس دستی است.

به طور کلی خودروی تارا با طول 4505 میلی متر، عرض 1748 میلی متر، ارتفاع 1466 میلی متر و فاصله بین دو محور 2652 میلی متری ساخته شده است که هر دو نسخه دستی و اتوماتیک در ابعاد و اندازه مشترکی ساخته شده اند، اما تفاوت هایی میان امکانات مورد استفاده بر روی آنان دیده می شود که می توانید جزییات آن را در جدول زیر شاهد باشید.

مشخصات خودروی تارا

نظرات
 
 
 
رهگذر 1399/10/4
مگه فرقی هم می کنه وقتی قراره یه لگنی رو با قیمت نجومی بزنن تو پاچه ملت

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران