قیمت تارا در چه محدوده‌ای خواهد بود؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

همزمان با معرفی محصول جدید ایران خودرو یعنی تارا، حواشی پیرامون قیمت این خودرو نیز در رسانه‌ها شکل گرفت و حدس‌ و گمان‌های متفاوتی پیرامون قیمت این خودرو مطرح شد. قیمت‌های تخمین زده شده از حدود 200 میلیون تومان آغاز شده و به 700 میلیون تومان ختم می‌شوند. با این حال ارائه شرایط پیش فروش تارا در روزهای اخیر سبب شده تا اطلاعات مفیدی در مورد قیمت تارا بدست آید.

شرایط پیش فروش تارا از روز شنبه بیستم دی ماه آغاز می‌شود و تا روز دوشنبه 22 دی ماه، این شرایط برقرار خواهند بود. در این شرایط متقاضیان برای پیش خرید تارا دنده دستی مبلغ 143 میلیون و 500 هزار تومان و برای پیش خرید تارا اتوماتیک 192 میلیون و 500 هزار تومان را بایستی پرداخت کنند. از آن‌جایی که براساس قوانین مصوب خودروسازان حداکثر نیمی از قیمت خودرو را در زمان پیش فروش می‌توانند مطالبه کنند، قیمت تارا در نسخه دنده ای حدود 287 میلیون تومان و در نسخه اتوماتیک 385 میلیون تومان خواهد بود. با این حال تخمین‌های مطرح شده لزوما دقیق نیستند چرا که خودروسازان در زمان ارائه دعوتنامه و تکمیل وجه، قیمت متفاوتی را از مشتری طلب خواهند کرد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران