خبرهایی کوتاه از دنیای فرمول یک

عکس نویسنده
رضا کروئی
نویسنده

دنیل ریکاردو: بعد از یک شروع متزلزل، رنو شکوفا شد

راننده استرالیایی حال حاضر تیم مک‌لارن، دنیل ریکاردو که دو فصل پیش را در رنو رانندگی کرد، معتقد است که به هنگام ورودش از تیمی که عادت داشت هر مسابقه حداقل یک سکو بدست بیاورد، ردبول، به رنو، وارد محیطی شد که همه ترس داشتند و اعتماد به نفس کمی در آن بود. او اذعان داشت که رفته رفته اعضای تیم به این باور رسیدند که می‌توانند بهتر باشند آنها توانستند در فصل 2020 یک سکو بیش از مک‌لارن بدست بیاورند اگرچه در مبارزه برای کسب رده سوم سازندگان موفق نبودند و در نهایت با مقام پنجمی فصل را به پایان بردند. ریکاردو معتقد است که کارهایی که در فصل 2019 انجام شد زیربنای آن چیزی بود که در 2020 به ثمر نشست و همه تیم تلاش کردند که رو به جلو حرکت نمایند و او هم در این راه به آنها کمک کرده است. لذا از این لحاظ از دید او این نتیجه موفقیت بوده است.

نیکیتا مازپین

هاس با پول مازپین به ثبات رسید

گونتر اشتاینر، مدیر تیم هاس، معتقد است که حضور نیکتا مازپین بر روی صندلی هاس، با توجه به حامی مالی که پشتیبان اوست و همچنین ثروت میلیاردی پدرش، ثبات اقتصادی را به هاس خواهد آورد. در انتهای فصل 2020 رومن گروژان و کوین مگنوسن این تیم آمریکایی را ترک کردند و در نهایت میک شوماخر جوان و قهرمان فرمول 2 و نیکیتا مازپین پسر میلیاردر روسی که او هم رقیب میک در کسب قهرمانی فرمول 2 بود به این تیم پیوستند. اشتاینر در صحبتهایی که انجام داد تاکید کرد که هدف نهایی از تجارت پس از سرمایه گذاری، ایجاد ثبات اقتصادی است. با توجه به این صحبت او تائید کرد پولی را که مازپین با خود به هاس آورده است در این تیم نقش مهمی را ایفا می‌نماید. آنها بر روی سرمایه گذاری و تجارت با دیمیتری مازپین کاملا حساب باز کرده‌اند و باید دید آینده این تجارت به کجا خواهد رسید. با توجه به عملکرد استرول‌ها در فرمول یک و همچنین نیکولاس لطیفی که سرمایه مالی خوبی برای ویلیامز به همراه داشت و عملکرد موفق سرجیو پرز که او هم حمایت مالی قدرتمندی داشت، این سوال توسط اشتاینر مطرح شد که چرا نباید از همچین رانندگانی استفاده کرد. او معتقد است که بین دو راننده که هر دو خوب هستند قطعا راننده‌ای که می‌تواند برای تیم پول به همراه داشته باشد شانس بهتری از راننده‌‌ی بدون پشتوانه مالی دارد. او گفت نمی‌فهمد که چرا باید از تیمها انتظار داشت که راننده‌‌ی بدون بودجه را در اختیار بگیرند.

گرندپری ایمولا 2020

ایمولا خواهان حضور منظم در گرندپریها

گرندپری ایمولا در فصل 2020 به دلیل شیوع بیماری کووید 19 به تقویم جهانی مسابقات اضافه شد که این گرندپری با برتری سر لوئیس همیلتون در مقابل هم تیمی‌اش والتری بوتاس به پایان رسید. آنها برای فصل 2021 نیز در تقویم فرمول یک حضور دارند. در تاریخ 18 آوریل آنها برگزار کننده دومین مسابقه فصل جایگزین گرندپری چین هستند. با توجه به به تعویق افتادن گرندپری استرالیا تا 21 نوامبر، بحرین 28 مارس آغاز کننده مسابقات فصل خواهد بود و در نتیجه ایمولا نیز دومین مسابقه را برگزار خواهد کرد. ایمولا همچنین گرندپری ایتالیا را در آئوتودرومو اینترناتزیوناله انزو ا دینو فراری در 1980 و از سال 1981 تا 2006 در گرندپری سن مارینو میزبانی کرده است.

مقامات ایمولا ضمن ابراز خوشحالی از اینکه امسال نیز در مسابقات حضور دارند و خلا چین را پر خواهند کرد، ابراز امیدواری کردند که بتوانند همچنان برگزار کننده مسابقات باشند و مکان ثابت و منظمی در تقویم به خود اختصاص دهند.

گرندپری برزیل

تعلیق قرارداد گرندپری سائوپائولو توسط قاضی

یک قاضی قرارداد مابین فرمول یک و مجری گرندپری سائوپائولو را بطور موقت به حالت تعلیق درآورده است. علیرغم وجود شایعاتی مبنی بر تردید در خصوص برگزاری گرندپری برزیل در اینترلاگوس، با معرفی یک پیست جدید در ریودوژانیرو، یک قرارداد 5 ساله جدید در اواخر اسل 2020 امضا شد تا این رویداد همچنان در اینترلاگوس جایی که از 1990 خانه آن بوده است، ادامه یابد. تنها تغییر این بود که از سال 2021 با نام گرندپری سائوپائولو نامیده خواهد شد. اما طی یک چالش قانونی در استفاده از بودجه عمومی در تامین مالی معامله جدید و همچنین عدم انتشار جزئیات درباره آن، یک قاضی بطور موقت قرارداد این گرندپری را به حالت تعلیق درآورد. پیش از این قرار بود که برزیل موتور اسپرت، که سازمانی است تازه تاسیس و تحت حمایت دولت ابوظبی، مسئولیت اجرای گرندپری سائوپائولو را عهده دار شود. افزایش حمایت مالی از سائوپائولو برای قرارداد جدید بسیار مهم بود. با این حال، اقدامات حقوقی علیه این قرارداد، در قالب یک دادخواست عمومی، پس از مشخص شدن اینکه سهر سائوپائولو برای 5 سال آینده معادل 3.65 میلیون دلار در سال پرداخت خواهد کرد، انجام شده است. در گذشته از منابع مالی عمومی تنها برای کارهای نوسازی اینترلاگوس استفاده می‌شده است. قاضی امیلیو میگلیانو تصمیم گرفته است که برای تحقیقات بیشتر این قرارداد معلق باشد. برای این منظور یک دوره 5 روزه در نظر گرفته شده است تا مسئولان سائوپائولو، اسنادی که از آنها خواسته شده است را ارئه نمایند. در یادداشت قاضی آمده است که حقایق بدون شک، حداقل در این مرحله، روشن می‌کند که اصول تبلیغات و شفافیت به روشنی نقض شده است. به همین دلیل(عدم پیشنهاد مناقصه)، نیاز به تعلیق اجرای قرارداد، برای ارزیابی اینکه آیا به طور موثر منابعی برای تامین هزینه‌های تفاهم نامه امضا شده وجود دارد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران