تعهدات معوق کارمانیا در اولویت دریافت سودا SA01 قرار دارند

این روزها خودروسازی کارمانیا یکبار دیگر به حوزه تولید خودرو برگشته است و قصد دارد با عرضه خودرو تمام الکتریکی سودا SA01، در بازار کشورمان یکه تاز باشد. حال این شرکت اعلام کرده که تعهدات معوق این شرکت که به خودروهای بی وای دی مربوط هستند، در اولویت دریافت خودرو برقی سودا SA01 قرار دارند.

شرکت خودروسازی کارمانیا در سال‌های میانی دهه نود و با برند بی وای دی وارد بازار ایران شد. نخستین محصول این شرکت یعنی بی وای دی S6، یک شاسی‌بلند سایز متوسط تک دیفرانسیل بود که براساس نسل دوم لکسوس LX توسعه یافته بود و در بازه قیمتی چری تیگو 5 و جک S5 قرار داشت.

دومین محصول کارمانیا با همکاری بی وای دی، سدان اقتصادی بی وای دی F3 بود که در رده‌های پرتراکم بازار یعنی محدوده 60 میلیون تومان عرضه شد و به واسطه قیمت مناسب و امکانات قابل قبول، توجه بخشی از خریداران را به خود جلب کرد.

و در نهایت آخرین محصول کارمانیا که با همکاری بی وای دی به بازار کشورمان عرضه شد، بی وای دی S7 بود که نسخه‌ای مجهز و بروز از بی وای دی S6 محسوب می‌شد. پیش خرید این خودرو از سوی متقاضیان با اعمال مجدد تحریم‌ها علیه صنعت خودروسازی کشور همراه شد و در نتیجه بی وای دی همکاری خود با کارمانیا را قطع کرد. حاصل این فرآیند نیز انباشت تعهدات معوق مربوط به فروش خودرو در شرکت کارمانیا بود.

حال شرکت کارمانیا قصد دارد تا تعهدات معوق خود را با استفاده از محصول جدیدش یعنی سودا SA01 که با نام کارمانیا EK1 عرضه می‌شود، پاسخ دهد. البته محسن برازوان مدیر عامل کارمانیا از اعمال نظر در مورد قیمت نهایی کارمانیا EK1‌ خودداری می‌کند و مشخص نیست این خودرو با چه سطحی از تیراژ و با چه قیمتی به دست مصرف کنندگان برسد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران