قیمت تارا در اسناد کدال ایران خودرو منتشر شد

در پیش فروش اخیر ایران خودرو، برای فروش خودروی جدید تارا با گیربکس دستی پیش پرداخت 143 میلیون و 500 هزار تومانی پیش بینی شده است و برای نسخه اتوماتیک هم لازم بود که مشتریان پیش پرداخت 192 میلیون و 500 هزار تومانی را برای ثبت نام این خودرو پرداخت کنند.

حال باتوجه به مبلغ تعیین شده برای پیش پرداخت، خیلی از متقاضیان قیمت نهایی اتومبیل را دوبرابر مبلغ پیش پرداخت در نظر می گیرند و این یعنی خودروی تارا با پیش پرداخت 143 میلیون و 500 هزار تومانی، در نهایت با قیمت 287 میلیون تومانی به مشتریان تحویل داده خواهد شد که در برخی مواقع همچون خودروی دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک و یا خودروی سایپا شاهین خلاف این موضوع ثابت شده است.

ایران خودرو در طرح پیش فروش سدان جدیدش، مبنای قیمتی را مشخص نکرده است و طبق قرارداد‌های منعقد شده با مشتریان، قیمت نهایی تارا براساس قیمت روز اعلام شده و در زمان تحویل خودرو تکمیل وجه خواهد شد.

اما با این حال در اتفاقی نادر که به دلیل ثبت سه دستگاه فروش تارا در آذر 1399 رخ داده است، گروه صنعتی ایران خودرو در گزارش کدال ارزش این سدان جدید را اعلام کرده است، هرچند باید تاکید کرد که شاید منظور از فروش تارا در گزارش کدال تخصیص سه دستگاه از این خودروی جدید برای انجام فرآیندهای تست و یا ارزش گذاری‌ های رسمی جهت ارسال خودروی تارا به موسسات اعتبارسنجی داخلی و یا بین المللی بوده است.

باتوجه به این گزارش که بر روی سایت کدال ثبت و منتشر شده است، نرخ فروش خودروی تارا قیمت 149 میلیون و 166 هزار و 666 تومان را نشان می دهد و به احتمال زیاد این قیمت مربوط به نسخه پایه با گیربکس دستی می شود، این درحالیست که قیمت خودروی جدید تارا باوجود اینکه به امکانات بیشتر و طراحی جدیدتر آن اشاره شده است، بسیار کمتر از دو خودروی دنا و رانا اعلام شده و همه ما می دانیم که خودروی جدید تارا به هیچ عنوان با چنین قیمتی به دست مصرف کننده نمی رسد.

همانطور که گفتیم، قرار نیست تارا دنده ‌ای و اتوماتیک در محدوده قیمتی سایر محصولات ایران خودرو عرضه شوند و به گفته مدیران ارشد این شرکت، خودروی تارا به عنوان یک خودروی سدان گران ‌تر از خانواده دنا پلاس و هم قیمت با خودروی پژو 301 در بازار جهانی راهی جاده های کشور می شود و طبیعتا قیمت ثبت شده در سایت کدال کاربرد دیگری برای ایران خودرو داشته که از جزییات آن بی خبریم.

قیمت تارا در کدال

نظرات
 
 
 
امید 1399/11/11
در مقایسه تارا نسبت به دنا و دنا پلاس فقط دو آپشن پایش باد لاستیک و gis اضافه شده و قیمت 278 میلیون منطقی نیست.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران