کراس‌اوور دنزا X معرفی شد، خودروی جدید دایملر برای بازار چین

اولا کالنیوس مدیرعامل دایملر اظهار داشت که فروش شاسی بلند دنزا X در چین نقش بسیار مهمی در آینده این برند خواهد داشت.

این خودروساز آلمانی، برند دنزا را از طریق سرمایه‌گذاری مشترک ۵۰:۵۰ با BYD تأسیس کرد و در اواخر سال ۲۰۱۹ از شاسی بلند دنزا X رونمایی کرد. این خودرو از بسیاری از قطعات مرسدس بنز استفاده می‌کند و کالنیوس در مصاحبه اخیر خود گفته است که موفقیت این مدل، چشم‌انداز آینده این برند چینی را مشخص خواهد کرد. کالنیوس گفت:

سرمایه‌گذاری نقدی در حد انتظار ما نیست. باید ببینیم دنزا چگونه توسعه می‌یابد و سپس تصمیم‌های بعدی را بگیریم.

دنزا در ماه مه ۲۰۱۰ توسط BYD و دایملر تأسیس شد و تنها مدلی که طی این چند سال به بازار عرضه کرد، دنزا ۵۰۰ با ظاهر عجیب و غریب بود.

دنزا X با دو پیشرانه مختلف عرضه می‌شود. نسخه اولین یک پیشرانه پلاگین هیبریدی است که یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ را با دو موتور برقی و یک باتری ترکیب می‌کند. این نسخه توان بیش از ۳۹۶ اسب بخار تولید می‌کند و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن کمتر از ۵ ثانیه است. نسخه دوم یک مدل تمام برقی با یک موتور برقی است که توان ۲۴۲ اسب بخار تولید می‌کند و محدوده مسافت برقی آن ۵۰۰ کیلومتر با هربار شارژ است.

علاوه بر طراحی بدنه منحصر به فرد، کابین دنزا X هم جالب است و یکی از امکانات جذابش نمایشگر سرگرمی رسانه‌ای بزرگ است که می‌توان آن را در هر دو حالت عمودی و افقی تنظیم کرد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران