مقدار مالیات خودروهای لوکس در سال 1400 چقدر است؟ + جدول

باتوجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی، کلیه مالکین حقیقی و حقوقی انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین که دارای شماره انتظامی شخصی به نام خود و یا فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکفل بوده و در پایان سال ۱۴۰۰ مجموع ارزش خودروهای آنان به بیش از ده میلیارد ریال برسد، مستلزم پرداخت سالیانه مالیات به صورت پلکانی خواهند بود.

مبنای محاسبه مالیات خودروهای مذکور براساس قیمت روز با توجه به تاریخ ساخت یا تاریخ واردات آنان خواهد بود که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تا پایان سال ۱۳۹۹ تعیین و اعلام می شود. در ادامه جزییات طرح دریافت مالیات از خودروهای گران قیمت تشریح شده است.

قیمت خودرومیزان مبلغ مشمول مالیاتمیزان مالیات سالیانه
تا 1.5 میلیارد تومانمازاد 1 میلیارد تومان1 درصد
تا 3 میلیارد تومانمازاد 1.5 میلیارد تومان2 درصد
تا 4.5 میلیارد تومانمازاد 3 میلیارد تومان3 درصد
بالاتر از 4.5 میلیارد تومانبالاتر از 4.5 میلیارد تومان4 درصد

نظرات
 
 
 
پیام 1399/12/10
اخرین مجلس پیش روست انشاالله
Amirreza 1399/12/10
جالبه به خدا! با بستن واردات و کاهش ارزش پول ملی خودروی خیلی عادی و حتی اقتصادی بازار جهانی رو برسون به قیمت میلیاردی بعد به مردم بگو شما خودروی لوکس(!!!!!) سوار میشید و ازشون مالیات بگیر
کجای دنیا کیا اپتیما خودروی لوکسه؟ تو ایران ۱میلیارد و ۲۰۰ قیمتشه!
خودروی لوکس میشه لامبورگینی و فراری و بنتلی و رولزرویس!
نه کیا اپتیما و سوناتا و بنز سی کلاس

عجب!!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران