نرخ جریمه رانندگی از سال آینده چند درصد گران می شود؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

در جلسه رسیدگی به جزییات لایحه بودجه 1400 که روز شنبه برگزار شد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش 5 درصدی تعرفه جریمه رانندگی وسایل نقلیه در سال 1400 موافقت کردند.

در هشتمین جلسه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه 1400 که توسط نمایندگان مجلس بررسی شد، با بند (ج) تبصره 10 لایحه بودجه موافقت به عمل آمده و برهمین اساس تعرفه جریمه‌ های رانندگی در سال جدید به میزان 5 درصد افزایش پیدا خواهد کرد و مبالغ حاصله به خزانه ‌داری کل کشور واریز می‌ شود.

به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، در بند الحاقی جزء (ج) تبصره 10 که به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید، کلیه مبالغ جریمه مازاد بر اصل جرایم ناشی از تخلفات راهنمایی و رانندگی که تا پایان سال 1399 به دلیل تاخیر بر مبلغ جریمه اصلی افزوده شده است، در صورت پرداخت اصل جریمه تا پایان دی ماه 1400 بخشوده خواهد شد.

همانطور که اعلام شد، درآمد ناشی از اجرای این بند به ردیف 150123 جدول شماره (5) این قانون واریز می شود. در ادامه اصل تبصره 10 لایحه بودجه با 188 رای موافق، 4 رای مخالف و 2 رای ممتنع نمایندگان به تصویب رسید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران