فروش خودروهای جدید در استرالیا افزایش پیدا کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

فروش خودروهای جدید در استرالیا پس از فروش ناامیدکننده در سال ۲۰۲۰ حالا رو به افزایش است.

در فوریه ۲۰۲۱، در مجموع ۸۳،۹۷۷ خودرو در سراسر استرالیا به فروش رفت که نشان‌دهنده جهش ۵٫۱ درصدی نسبت به دوره مشابه در سال گذشته است که طی آن ۷۹،۹۴۰ خودرو به فروش رفته بود. البته فروش خودروها در سه ایالت و قلمرو در استرالیا یعنی ویکتوریا (با افت ۸٫۷ درصدی)، تاسمانی (با افت ۳٫۹ درصدی) و قلمرو پایتختی استرالیا (با افت ۳۸٫۳ درصدی) کاهش یافته است.

مانند بسیاری از بازارهای دیگر در سراسر جهان، خریداران خودرو در استرالیا در حال گرایش به سمت خودروهای شاسی بلند هستند. در واقع فروش خودروهای مسافری در فوریه ۲۰۲۱ نسبت به فوریه سال گذشته ۱۵٫۳ درصد کاهش پیدا کرد، در حالی که فروش خودروهای شاسی بلند ۸٫۶ درصد و فروش خودروهای تجاری سبک ۲۴٫۳ درصد افزایش یافت. در مجموع ۴۲،۶۵۱ شاسی بلند در ماه گذشته فروخته شدند، در حالی که طی این بازه زمانی ۱۲،۱۹۴ خودروی مسافری به فروش رفته‌اند.

آمار فروش خودرو

تویوتا جایگاه قدرتمند خود به عنوان پرفروش‌ترین برند در این کشور را حفظ کرده است و در این ماه ۳۵،۱۹۴ خودرو فروخته که ۲۱٫۵ درصد از سهم بازار را تشکیل می‌دهند و نسبت به ۳۲،۴۸۸ خودروی فروخته شده در فوریه ۲۰۲۰ افزایش یافته است. مزدا با فروش ۱۶،۸۳۰ خودرو که ۱۰٫۳ از سهم بازار را تشکیل می‌دهند در جایگاه دوم قرار دارد. سومین برند پرفروش در این کشور هیوندای (۱۲،۲۰۳ فروش) است و پس از آن میتسوبیشی (۱۱،۳۸۱)، کیا (۱۱،۳۷۱)، فورد (۹،۸۱۱)، نیسان (۷،۵۸۰)، سوبارو (۵،۸۶۲)، فولکس واگن (۵،۷۳۱) و MG (۵،۴۲۵ فروش) قرار دارند.

پرفروش‌ترین خودرو در استرالیا در ماه فوریه تویوتا هایلوکس بود که ۴،۸۰۸ دستگاه از آن به فروش رسید، در حالی که فورد رنجر با ۲،۹۰۰ دستگاه در جایگاه دوم، تویوتا راو ۴ با ۲،۷۵۰ دستگاه در جایگاه سوم و تویوتا لندکروزر با ۲،۵۲۱ دستگاه در جایگاه چهارم قرار گرفتند. از دیگر خودروهای پرفروش می‌توان به تویوتا کرولا (۲،۴۲۷ دستگاه)، هیوندای i30 (۲،۲۱۰ دستگاه)، مزدا CX-5 (۲،۰۴۸ دستگاه)، ایسوزو D-Max (۱،۷۶۵ دستگاه)، میتسوبیشی تریتون (۱،۷۶۱ دستگاه) و میتسوبیشی ASX (۱،۴۸۹ دستگاه) اشاره کرد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران