پنل فروش فوری به سایت ایران خودرو افزوده شد، آیا پایان قرعه کشی در راه است؟

در روزگاری نه چندان دور، مصرف‌کنندگان ایرانی می‌توانستند با مراجعه به وب‌سایت‌های خرید و فروش خودرو و با کلیک بر روی گزینه فروش فوری، خودرویی را به صورت نقدی خریداری کرده و ظرف مدت سی روز کاری تحویل بگیرند. این رویه پس از به هم ریختن شرایط اقتصادی کشور و کاهش شدید تیراژ خودروسازان دچار وقفه شد و روش قرعه کشی به عنوان راهکار فروش خودرو جایگزین آن شد. حال به نظر می‌رسد پس از شکست طرح قرعه کشی خودرو در مدیریت قیمت خودرو و هم‌سطح شدن قیمت‌های بازار و کارخانه، گزینه فروش فوری بار دیگر به پنل فروش سایت ایران خودرو بازگشته است.

در حال حاضر به غیر از گزینه فروش فوری، ایران خودرو محصولات خود را به دو روش پیش فروش یکساله و فروش فوق‌العاده به مشتریان عرضه می‌کند که در روش فروش فوق العاده، موعد تحویل خودروها 90 روزه است. به نظر می‌رسد با اضافه شدن گزینه فروش فوری به سایت ایران خودرو، بار دیگر شاهد عرضه محصولات با قیمت قطعی و موعد تحویل سی روزه خواهیم بود، روشی که پیش از سال 98 به عنوان شیوه مرسوم خرید خودرو از این شرکت محسوب می‌شد.

البته باید توجه کرد که در شرایط فعلی، قدرت خرید مصرف کنندگان نسبت به چند سال گذشته به شدت تحلیل رفته و از سوی دیگر افزایش قیمت خودرو در کارخانه به حدی بوده که هم‌اکنون تفاوت چندانی میان قیمت‌های کارخانه و بازار در اکثر محصولات داخلی دیده نمی‌شود. با این حال بازگشت به شرایط فروش فوری و بدون شرایط سخت‌گیرانه که از سوی ایران خودرو و سایپا صورت گرفته است، نشان می‌دهد طرح قرعه کشی خودرو با شکست مواجه شده است و البته این موضوع از همان ابتدای شروع طرح توسط بسیاری از فعالان اقتصادی و مردم پیش‌بینی شده بود.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
ایلیا 1399/12/20
من ک میرم تو سایت ایران خودرو چیزی ب اسم فوری فوری نزاشته ک😕
Unknown 1399/12/20
من پنل فروش فوری را داخل سایت پیدا نکردم
RED BOY 1399/12/20
لعنت الله علی القوم ظالمین

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران