کرونا چقدر باعث کاهش ترافیک های شهری شد؟

ویروس کرونا با همه بدی هایش و مرگ و میر میلیون ها انسان بر روی کره زمین که آن را به یکی از مخوف ترین ویروس های منتشر شده در سطح جهانی تبدیل کرده است، می توان گفت که به نوعی مزیت های خاص خودش را هم دارد و باعث شده تا سبک زندگی خیلی از مردم جهان تغییر کرده و در راستای حفظ محیط زیست تاثیرگذار باشد.

یکی از این موارد می تواند کاهش حجم ترافیک در سطح شهرهای پرجمعیت جهان باشد، به طوری که آمارها در سال 2020 میلادی نشان می دهد که فقط مردم آمریکا به خاطر کاهش حجم ترافیک در پی همه گیری ویروس کرونا، نزدیک به 50 درصد وقت کمتری در ترافیک تلف می کنند.

البته بخش زیادی از کاهش حجم ترافیک های شهری مربوط به محدودیت های اعمال شده از سوی دولت ها، در راستای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا می شود و طبیعتا با تعطیلی کسب و کارهای مختلف، تردد صاحبان کسب و کار و خریداران هم کاهش پیدا می کند.

در شهرهای بزرگ ایالات ‌متحده این کاهش ترافیک حدود ۵۰ درصد گزارش شده است و در نتیجه مردم در طول سال می توانند ۷۵ درصد زمان کمتری در ترافیک ‌های سطح شهر سپری کنند.

کاهش ترافیک تنها برای شهرهای آمریکا نبوده و در شهرهایی مثل بوگوتا پایتخت کلمبیا نیز شاهد کاهش سطح ترافیک هستیم که پیش از این در صدر جدول پرترافیک ‌ترین شهرهای دنیا قرار می گرفت، ولی در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۳۱ درصدی ترافیک سنگین همراه بوده است. جالب است بدانید که پیش از شیوع ویروس کرونا و همه گیری آن در سراسر جهان، مردم این شهر به طور متوسط حدود 133 ساعت از عمر خود را در ترافیک سپری می کردند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران