تولید ناقص فورد F-150 به دلیل کمبود تراشه‌های الکترونیکی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در طی یکسال گذشته و به دلیل تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، تولید تراشه‌های مورد نیاز صنعت خودروسازی با وقفه مواجه شده و خودروسازان را با دردسر روبرو کرده است. جنرال موتورز تولید خود را برای دو هفته و هوندا برای یکماه متوقف کرده‌اند و حال نوبت به فورد رسیده تا نمونه‌های ناقص فورد F-150 را در پارکینگ کارخانه خود انبار کند. این رویه مدتی پیش نیز توسط جنرال موتورز انجام شد و این شرکت تا زمان رسیدن تراشه‌های جدید، خودروهای نیمه کاره را در انبارهای خود دپو می‌کند.

در حال حاضر کارخانه‌های فورد در ایالات میشیگان و میسوری، فورد F-150 را به صورت نیمه کاره تولید می‌کنند و خودروها فاقد ماژول‌های الکتریکی لازم هستند. برخی از این قطعات عبارتند از موتور برف پاک کن‌ها، شیشه بالابرها و قطعات مربوط به سیستم‌های سرگرمی و صوتی. علاوه بر فورد F-150، کراس‌اوور فورد Edge نیز تحت تاثیر این کمبودها قرار گرفته است.

علاوه برآن، فورد تولید را در برخی کارخانه‌های خود کاهش داده و برخی شیفت‌ها را حذف کرده است. برآوردهای انجام شده نشان می‌دهد کمبود تراشه‌های لازم برای ساخت خودرو تا نیمه دوم سال 2021 ادامه خواهد یافت.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران