ام جی RX3 پرو معرفی شد؛ کراس‌اووری نه چندان خانوادگی!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

چند سالی است که سایک موتور با سرمایه‌گذاری در ام جی، محصولات جدیدی را به بازار عرضه کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به رووی RX5 یا ام جی RX5 اشاره کرد که در تعداد محدودی وارد بازار کشورمان شده است. عضو کوچکتر خانواده کراس‌اوورهای سایک و ام جی، رووی RX3 است که اخیرا نسخه بهتری از آن با نام رووی RX3 پرو معرفی شده است.

طراحی ظاهری رووی RX3 پرو (ام جی RX3 پرو) با تمام کراس‌اوورهای فعلی سایک متفاوت است و تاحدودی به محصولات قبلی این شرکت شباهت دارد. چهره این خودرو در جلو عضلانی است و بیشتر از آن‌که آسیایی به نظر برسد، شبیه به خودروهای آمریکایی و اروپایی است. همچنین نوارهای تزیینی کروم براق با نوارهای مشکی و نارنجی جایگزین شده‌اند تا حس برخورد با خودرویی اسپرت را در بیننده القا کنند.

طراحی جذاب و اسپرت در بخش کناری نیز ادامه یافته و ترکیب رینگ‌های مشکی به همراه خط نارنجی، طراوت تازه‌ای به نمای جانبی بخشیده‌اند. با این حال در نمای عقبی روند طراحی دستخوش تغییر شده و با ظاهری شبیه به کراس‌اوورهای کوچک و اسپرت چینی همچون هایما S5 روبرو هستیم. تمرکز اصلی سایک در طراحی رووی RX3 پرو خلاص شدن از قید و بند کراس‌اوورهای سنتی و ساخت خودرویی جذاب و اسپرت ویژه جوانان است.

رووی RX3

طراحی داخلی رووی RX3 پرو نسبت به ظاهر خارجی دستخوش تغییرات کمتری شده اما همچنان می‌توان شاهد تلاش‌های سایک موتور برای جلب توجه جوانان بود. ظاهر کلی کابین رووی RX3 پرو مینیمال است و تنها المان مشخص آن، نمایشگر بزرگی است که در میانه داشبورد قرار گرفته است. فضای داخلی رووی RX3 پرو با خطوط نارنجی ضخیم و روکش‌های مشکی احاطه شده تا حس اسپرتی خودرو تقویت شود.

اطلاعات دقیقی در خصوص قوای فنی رووی RX3 پرو اعلام نشده اما به نظر نمی‌رسد که تفاوت عمده‌ای بین این خودرو و نسخه عادی وجود داشته باشد. موتور بکار رفته روی این ماشین 1.6 لیتری تنفس طبیعی بنزینی است که می تواند حداکثر 125 اسب بخار و 158 نیوتن متر را تولید کند. همانند دیگر کراس‌اوورهای کوچک بازار، فضای ردیف عقب چندان راحت نیست و بیش از دو بزرگسال قادر به نشستن در صندلی‌های عقب نخواهند بود. سایک موتور هنوز اطلاعاتی در خصوص قیمت و زمان عرضه به بازار اعلام نکرده است.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران